Sindirim Sorunları İçin Öneriler – 3

Rezene Tohumu

Rezene tohumu da sindirim sistemini destekler. Rezene tohumlarını, mide yanması, hazımsızlık ve mide asidinin yetersizliği gibi problemlerinizde kullanabilirsiniz. Bu tohumlar aynı zamanda, bağırsak iltihabıyla alakalı şişkinlik ve bağırsak spazmları durumlarında da rahatlama sağlarlar.

2003 yılında Alternative Therapies in Health and Medicine (Sağlık ve Tıp Alanında Alternatif Tedaviler) Dergisinde yayımlanan bir çalışma, rezene tohumu yağının emiliminin çocuklardaki bağırsak sancılarının hafiflemesine yardımcı olduğu belirtilmiştir.

  • Öğünlerinizden sonra, sindirimi desteklemek için bir kaşık rezene tohumunu sakız gibi çiğneyebilirsiniz.
  • Hazımsızlık tedavisinde, günde iki kere, rezene çayı veya bir bardak suya karıştırılmış yarım çay kaşığı rezene tohumu tozunu için. Rezene çayı yapmak için, 1 çay kaşığı ezilmiş rezene tohumunu bir bardak sıcak suyun içinde beş dakika kadar demleyin.

Çadıruşağı Otu

Kuvvetli bir esansa sahip olan çadıruşağı otu, spazm giderici, iltihap giderici, antioksidan ve gaz önleyici özellikleriyle sindirim sisteminizin sağlığına katkı sağlar.

Gaz, mide bozulması, mide ağrısı ve yiyecek zehirlenmelerinin tedavisinde son derece etkilidir. Yine, küçük bebeklerdeki bağırsak sancılarının hafifletilmesinde de kullanabilirsiniz.

  • Hazmı kolaylaştırmak için, bir bardak ılık suyun içine bir parça çadıruşağı otu atın ve bu suyu yemeklerin üzerine için. Ayrıca, günlük yiyeceklerinizi hazırlarken bu otu baharat olarak da kullanın.
  • Küçük bebekler için, karın ağrısı ve gazı hafifletmek için, az bir miktar çadıruşağı otuyla karıştırılmış suyu göbek bölgesine sürerek bebeğin göbeğini ovabilirsiniz.

Bu yazımızın diğer bölümleri:

– Sindirim Sorunları İçin Öneriler – 1

– Sindirim Sorunları İçin Öneriler – 2

– Sindirim Sorunları İçin Öneriler – 4

– Sindirim Sorunları İçin Öneriler – 5

Hazımsızlık, mide yanması, şişkinlik ve daha bir çok sindirim sorunu için yazı dizimizi takip edin.

Hazımsızlık, mide yanması, şişkinlik ve daha bir çok sindirim sorunu için yazı dizimizi takip edin.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.