Sivilce Delikleri Nasıl Geçer?

Sivilceler, pek çoğumuzun başının belasıdır. Bazılarımıza daha çok ergenlik döneminde sıkıntı çıkarmıştır. Kimimize ise sonraki dönemlerde de bela olduğunu söyleyebiliriz. Sivilcelerden daha kötü olan ise sivilce sonrası yüzümüzde oluşan delikleridir.

Peki, bu sivilce delikleri nasıl oluşur?

Oluşma sebeplerinden biri, kimseyi dinlemeyip, ısrarla yaptığımız bir hareket yüzündendir. O da, ellerimizle sivilceyi sıkmaktır. Özellikle kanlı olan sivilceler, diğerlerine göre daha fazla iz ve delik bırakır. Bunun dışında eğer beyaz tenli biriyseniz, cildinizde sivilce lekesi kalma ihtimali daha yüksektir. Cilt tipiniz yağlı ise sivilce oluşmasına daha elverişli bir dokunuz olduğunu söyleyebiliriz. Sizin yapmanız gereken, cilt temizliğinizi aksatmadan yerine getirmenizdir.

Cildinizde oluşan sivilce delikleri için umutsuzluğa kapılmayın. Bu tatsız lekelerden kurtulmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

  • Bunlardan biri maske uygulamaktır. Özellikle evde, doğal ürünlerden yapılmış maskeler uygulamanız, belli bir zaman içerisinde iyileşmenizi sağlayacaktır.
  • Maske dışında, cildinizin yağ oranının dengelenmesini sağlayan bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  • Sadece kullandığınız ürünlere değil, beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yediğiniz gıdalar, doğrudan cildinizi etkilemektedir. Yağlı yiyecekler tüketmeniz, cildinizin bozulmasına ve sivilce oluşmasına neden olacaktır.

Sivilce izlerinden kurtulmak için size evde yapacağınız doğal bir maske tarifi veriyoruz. Bu maskeyi, düzenli bir biçimde kullanırsanız eğer, kısa süre içerisinde bu lekelerden kurtulacaksınız. Size vereceğimiz maske tarifi, üç ay sonunda sivilce izlerinin yok olmasını sağlayacaktır.

Gerekli  Malzemeler

1 yemek kaşığı süt

Yarım tatlı kaşığı bal

1 yumurta akı

Hazırlanışı

Öncelikle yumurtanın beyazını ayırın. Daha sonra köpük kıvamına gelene kadar çırpın. İçine yarım tatlı kaşığı balı ekleyin. Ama dikkat etmeniz gereken nokta, balı tahta kaşıkla almak olacaktır. Ardından bir yemek kaşığı sütü de ekleyin. Ve bütün malzemeleri çırpmaya devam edin. Maskenizi hatırladıktan sonra, tüm cildinize maskeyi sürün. Maskeyi cildinize yedirmeye özen gösterin. Bu şekilde on dakika kadar bekleyin. Ardından soğuk su kullanarak, cildinizi güzelce temizleyin. Bu maskeyi dört beş günde bir olmak koşuluyla sürekli olarak uygulayın. Düzenli kullanımınızı aksatmadığınız takdirde, üç ay içerisinde sivilce izlerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Sivilce sonrası yüzde oluşan delikler ve maske konulu yazı

Sivilce sonrası yüzde oluşan delikler ve maske konulu yazı


Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki yorum bölümüne aklınıza takılanları yazınız.

En Çok Paylaşılan Yazılarımız

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm – Denenmiştir

Doğal Yollarla Yüz veya Cilt Beyazlatma

Cildinizdeki Çizikler Ve Yara İzlerinden Kurtulun

Kendinizi Kusturmanın Yolları

Yüz Buharı Nasıl Yapılır

Yüz Temizleyici 7 Peeling Yöntemi

Evde Doğal Cilt Beyazlatma Kremi Yapımı

Bir Gecede Cildinizdeki Ölü Deriden Kurtulun

Ağrılı Sivilceleriniz İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Göz Altı Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir? (15 Madde)

Darp Sonucu Morluk Nasıl Geçer

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Çözümler

Sivilceler Nasıl Patlatılır

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

soru sorun
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.