Sivilce Kremi

Ergenlik döneminden bu yana, her insanın sorunu olan sivilceler, gerek psikolojik, gerek metabolik sebeplerle gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Sizlerle bu makalemizde, doğal yöntemlerle sivilce kremi hazırlayıp, uygulama yöntemlerini inceleyeceğiz, akabinde sinir bozucu sivilcelere bir son vereceğiz.

Doğal yollar ile evde sivilce kremi hazırlayabiliriz. Bunun için bir kaç malzemeye ihtiyacımız var. Bunlar; 3 yemek kaşığı arpa unu, 3 su bardağı gül suyu, 2 adet kesme şeker, ince dilimlenmiş elma, 2,5 yemek kaşığı doğramış rezene, 2,5 yemek kaşığı doğranmış kereviz, 3 yumurta akı, 1 yemek kaşığı lanolin ve 1 litre kadar sıcak su.

Öncelikle, bir kaba arpa unu, rezene, kereviz, elma dilimi ve gül suyunu koyuyoruz. Önceden hazırlamış olduğumuz 1 litre kadar kaynayan suyu kaba dökerek pişirme işlemine başlıyoruz. Kap içinde bulunan karışımı, lapa olana kadar kaynatıyoruz. Daha sonra, ufak bir kâsede yumurta akını iyice karıştırıp, lapa haline dönüştürdüğümüz karışımın içine ekliyoruz. En son olarak, elimizde kalan lanolini de karışıma ekliyoruz. Ortalama 1 saat bekledikten sonra, süzme adını verdiğimiz işleme geçiyoruz. Krem şeklini almış, süzülen lapa maddeyi, temiz bir kaba koyup, 2 saat kadar buzdolabında, uygun soğuklukta bekletiyoruz. Sivilce kremimizin hazırlanışı bu kadar. Kremi buzdolabından çıkardığınızda uygulamaya hazır bir vaziyete gelmiş olacaktır.

Evde yapmış olduğumuz doğal sivilce kremini, günde en fazla 2 defa, hedef bölgeye uygulamamız yeterlidir. Krem, sivilcelerin olduğu bölgeye iyice uygulandıktan sonra, 1 saat kadar ekliyoruz. Süre sonunda, krem uyguladığımız bölgeyi yıkayıp, duruluyoruz. Kremi kullandıktan sonra, tekrar buzdolabına koymamız gerekiyor.

Oluşturduğumuz kremden iyi sonuçlar alabilmek için, cildinizi daima temiz tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Günde en az, 5-6 defa olmak üzere yüzünüzü sabunlu su ile yıkamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aşırı yağlanma ve gözeneklerin kapanma ihtimali ile kremin etkilerini kısa vadede göremeyebilirsiniz. Ek olarak, cilt gözeneklerinizi açmak için, sıcak su dolu tencereye, yüzünüzü havlu ile örterek eğilmeniz yeterlidir. Bu işlem cilt gözeneklerinizi açmanızın yanında, cildin daha iyi temizlenmesine olanak sağlar. Stresten uzak, dengeli beslenilen, sivilcesiz bir hayat geçirmeniz dileği ile.

Doğal sivilce kremi ve önemi konulu yazı

Doğal sivilce kremi ve önemi konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.