Sivilceler için Doğal Maske

Sivilce problemi yaşayan herkes mutlaka doktor tavsiyesi ile cilt soyan kremler veya peeling etkili gece kremleri kullanmıştır. Fakat benim de çevremde çok fazla ilaç kullanıp bir çaresini bulamayan insanları görüyorum. Uzun zaman önce onlara verdiğim bu tarifle yüzlerinde bulunan sivilcelerden kurtuldular ve bu maske sayesinde eski sivilce lekelerinden den kurtulmaya başladıklarını söylediler. Ben de bu maskeyi artık dogalcilt.com okurları ile de paylaşmaya karar verdim.

Sivilceler için doğal maske malzemeleri;

1 çay kaşığı gri kil

yarım çay kaşığı karbonat

yarım çay kaşığı yoğurt

5 damla çay ağacı yağı

yarım çay kaşığı süzme doğal bal

Sivilceler için doğal maskenin hazırlanışı:

Tüm malzemeleri küçük bir kaseye alın ve hepsini karıştırın. Maske malzemeleri iç içe geçtiği zaman kullanıma hazır demektir. Cildinize kalın bir tabaka halinde uygulayın ve akmayacak şekilde bekleyin. Yüzünüzde en az yirmi dakika kadar bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Çay ağacı yağını beş damladan fazla eklemek cildin aşırı kurumasına veya ciltte hafif yanmalara sebep olacağı için u miktarı aşmanızı önermiyoruz. Daha yoğun bir nemlendirme yaşamak isterseniz yoğurt miktarını iki katına çıkarabilirsiniz. Bu maskeyi yoğurtsuz yapmanız halinde cildinizde maske sonrasında nemlendirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bal miktarını artırmamanız cildinizdeki doğal dengenin bozulmaması için önermiyoruz.

Sivilceler için Doğal Maske

Sivilceler için Doğal Maske

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.