Sivilceler İçin Mükemmel 3 Farklı Maske

Sivilce problemi özellikle ergenlik döneminde genç kızların baş edemediği cilt problemlerinden biridir. Zaman zaman herkesin bu sorunla karşılaştığı olmuştur. Gerek ciltte kullanılan malzemeler, gerekse stres ya da çeşitli ilaçların kullanımı nedeniyle istenmeyen sivilcelerle karşılaşmak mümkün. Sivilceler her ne kadar oluştuklarında sıkıntı gibi dursa da iyileştikten sonra da bıraktıkları izler ile can sıkıcı bir cilt sorunu haline dönüşebilmektedir. Özellikle de sivilceyi sıkmak, ellemek ya da sivilce ile oynamak kalıcı izlerin oluşumundaki en önemli etkenlerdendir. Bu aşamada sivilce oluşumunu önlemek ve sivilce izlerinden korunmak için alınabilecek en iyi önlem ise doğal sivilce maskesi tariflerinden faydalanmaktır. Sizlere sivilceler için uygulayabileceğiniz etkili maske tarifleri sunacağız;

Yoğurt ve Karbonat Maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı karbonat

Uygulanışı

İstenmeyen sivilce izlerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal maske tariflerinden birisi yoğurt ve karbonat karışımıdır. Verilen malzemeleri küçük bir kasede karıştırarak cildinize uygulayın ve maskeyi 15 dakika ciltte beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Sivilceler için evde kolayca uygulayabileceğiniz bu maske tarifini haftada 2 kez deneyebilirsiniz. Ancak maskeyi her gün uygulamaktan kaçınmalısınız. Aksi halde cildinizde tahrişe neden olabilirsiniz.

Sivilce İzlerine Tarçın Maskesi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı toz tarçın
 • 1 çay kaşığı bal
 • 4-5 damla taze limon suyu

Uygulanışı

Tüm malzemeleri geniş bir kasenin içerisinde karışım haline getirerek hazırladığınız maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm cilde uygulayın. Maskeyi cildinizde 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile iyice durulayın. Sivilce izleri için maske tarifimizi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Tarçın sivilce nedeniyle cildinizde oluşan tahrişi ve kızarıklığı yatıştırmada etkili olacaktır.

Aspirin Maskesi

Malzemeler

 • 3-4 adet aspirin
 • 1 çay kaşığı bal
 • Yarım limonun suyu

Uygulanışı

Maskeyi hazırlamak için öncelikle kasenin içerisine aspirinleri ezin. Ardından bal ve limon suyunu da ilave ederek tüm malzemeleri iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi sadece sivilce bulunan bölgeye uygulayın ve kuruduktan sonra ılık suya bir bez batırarak bu bez yardımı ile cildinizi temizleyin.

Not: Limonun hassas ciltlerde tahrişe neden olmasından dolayı aspirinli sivilce maskesi hassas ciltlere sahip kişiler için uygun değildir.

sivilce oluşumuna hormon etkisi

sivilce oluşumuna hormon etkisi

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.