Sivilcelere Ne İyi Gelir – 22 Yöntem – 5

16- Aspirin ile Sivilce Giderimi:

Tuhaf ama etkili! Hızlı etkiyen bir yöntemdir ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

 • Bir tablet aspirini ezin ve bir kaç damla su ile karıştırın, macun haline getirin ve sivilcenin bulunduğu bölgeye uygulayın.
 • Macunun kurumasını bekleyin. Aspirin bir iltihap gidericidir ve sivilceden dolayı meydana gelen şişliğin azalmasına yardımcı olur.
 • Gece macunu bırakın ve sabah yıkayın. Aspirin tedavisinden sonra sivilcenin daha az belirgin olduğunu göreceksiniz.

 

 

17- Karbonat ile Sivilce Giderimi:

Her evde bulunabilecek karbonatın sivilcelere iyi gelmesi adeta süpriz niteliğindedir. Kuru, hassas ciltler için iyi bir yöntem olan ayrıca hızlı ve tavsiye edilen bir yöntemdir.

 • Karbonat ve birkaç damla su kullanarak bir macun oluşturun.
 • Macunu yaptıktan sonra sivilce bulunan bölgeye uygulayın.
 • Macunun kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın ve nemlendirici sürün.
 • Cilt kuruluğuna neden olabileceğinden macunu gereğinden fazla cildinizde tutmayın.

 

 

18- Yumurta Akı ile Sivilce Giderimi:

Protein açısından zengin olan yumurta akını yatmadan önce sivilceli gölgeye uygulamak gününüzü kurtarabilir. Bir yumurta alın ve sarısı ile beyazını ayırın. Parmaklarınızı kullanarak yumurta akını sivilceli bölgeye uygulayın. Sabah kalkınca bölgeyi ılık suyla yıkayın.

 

 

19- Sandal Ağacı Macunu ile Sivilce Giderimi:

Sandal ağacı çubuğu ve gül suyunu karıştırarak bir macun oluşturun ve bu macunu gece yatmadan önce sivilceli bölgeye uygulayın. Sabah kalkınca macunu soğuk suyla yıkayın. Macun fazla kalması halinde cildinizde kuruluğa neden olabileceğinden bu duruma dikkat edin. Macunu hazırlarken biraz süt de ekleyebilirsiniz. Süt kuruluğu önler.

 

 

20- Elma Sirkesi ile Sivilce Giderimi:

Bir pamuk alın ve elma sirkesi ile ıslatın. Ardından sivilceli bölgeye uygulayın ve gece yıkamadan uyuyun. Ertesi sabah farkı gördüğünüzde çok iyi hissedeceksiniz.

 

 

21- Tuz ve Zeytinyağı Macunu ile Sivilce Giderimi:

Tuz ve zeytinyağı kullanarak bir macun yapın ve sivilceli bölgeye uygulayın. Bir süre sonra yıkayın. Yatmadan önce sivilceli bölgeye soğuk bir şey veya buz uygulayın. Bu sivilcenin neden olduğu kızarıklık ve şişliği azaltmaya yardımcı olacaktır.

 

 

22- Her Gece Yüzünüzü Yıkayarak Sivilce Giderimi:

Tuzlu su vücut yağını ve sivilceleri gidermede oldukça etkilidir. Her gece yatmadan önce yüzünüzü yıkamak yağ oluşumunu engeller ve sivilcelerin oluşumunun önünü kapar.

Bu yazının diğer bölümleri:

– Sivilcelere Ne İyi Gelir – 22 Yöntem – 1

– Sivilcelere Ne İyi Gelir – 22 Yöntem – 2

– Sivilcelere Ne İyi Gelir – 22 Yöntem – 3

– Sivilcelere Ne İyi Gelir – 22 Yöntem – 4

Sivilcelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak 22 yöntemi 5 bölüm halinde yayınlıyoruz.

Sivilcelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak 22 yöntemi 5 bölüm halinde yayınlıyoruz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.