Sivilceleriniz Bir Daha Çıkmayacak

Aspirin maskesi;

Öncelikle yüzünüzü sabunlu su ile yıkayın ve kurulayın. Aspirini bir çay tabağında ezin ve çok az nemlendirin. Bakın ıslatın demiyorum nemlendirin ki macun şeklinde cildinize sürülebilin. Nemlendirmenin akabinde sivilcelerinizin üzerine sürün. Ortalama bir saat kadar bekledikten sonra normal su ile durulayın. Bu işlemin aynısını her akşam yatmadan önce tekrarlamanız gerekmektedir. Sivilceleriniz zaman içerisinde kuruyacak ve yoğunluğu azalacaktır. Yani cildinizde daha az sivilce çıkacaktır.

Aspirin maskesini bir hafta kadar uygulayın sivilcelerinizin zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Fakat bu süre zarfında kesinlikle sivilcelerinizi sıkmayın ve onlar ile oynamayın. Elleriniz birçok bakteri taşımaktadır. Sivilceler ise bakteriler ile daha da büyüyen ve enfeksiyona yatkın sorunlardır. İlerlediği taktirde cildinizde bölgesel çukurluklara neden olabilir. Bu da hiç hoş görünmeyen cilt lekeleri olarak adlandırılır.

Sivilceler kurutulduktan sonra cilt bakımı;

Aspirin maskesi ile sivilcelerinizden kurtulduktan sonra cildiniz için bir tık yukarıları hedefleyebilirsiniz. Parlak bir cilt sahibi olmak ya da gergin ve gözenekleri sıkılaştırılmış bir cilde sahip olmak da isteyebilirsiniz. Sivilcelerinizden kolayca kurtulduğunuz gibi bu arzularınızı da kolayca yerine getirebilirsiniz. Bunun için ise kendi imkanlarınız ile hazırlayabileceğiniz doğal maskelerden faydalanabilirsiniz. Bunlardan birisi olan gül suyu ile hazırlanan cilt toniğidir. Daha önceki hazırladığımız sivilcelerde mucizevi etki gösteren krem tarifi konulu yazımızda maskenin hazırlanışını şu şekilde ifade ettik detaylar için o yazımızı okuyabilirsiniz

Gerekli Malzemeler :

Gül suyu, yeşil elma, rezene, kereviz, arpa unu, yumurta, lanolin

Sivilce kreminin hazırlanışı:

Öncelikle blenderinizi elinize alın ve kerevizi, rezeneyi ve elmayı ayrı ayrı kıyın. Ufak bir tencereyi içerisine bir miktar su koyup kaynaması için ocağa koyun. Su tencerenin yarısının bir miktar altında olsun ki içerisine başka bir kap konulacaktır. Su kaynadıktan sonra tencerenin içerisine suyu dökmeden bir kase yerleştirin. Kâsenin içerisine yumurta ve lanolin harici tüm malzemeleri boşaltın. Ve kaynayana kadar hafif hafifi karıştırın. Kaynayıp lapalaştıktan sonra ocaktan indirin ve yumurtaların akını ve lanolini karışımın içerisine ilave edin. Karışım tamamen homojen olana kadar çırpın ve emin olduktan sonra da süzün. Sivilceleriniz için kullanabileceğiniz kreminiz artık hazır ve cam bir kasede ağzı kapalı olarak buz dolabında muhafaza edin.

Aspirin ile sivilce tedavisi konulu yazı

Aspirin ile sivilce tedavisi konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.