Sivilcesiz Bir Cilt İçin Doğal Krem

Özellikle gençlik yıllarının en büyük problemi olarak görülen sivilceler için çok çeşitli metotlar geliştirilmiştir. Cilt güzelliği ve estetik adına insanın zirvede denebileceği o yıllar her şeyi ile mükemmel olması gerekirken hiç beklenmedik bir zamanda kontrolsüz olarak çıkan sivilce tüm hesapları mahvedebilmektedir. Sivilcenin nasıl çıktığı ve çeşitleri ile ilgili kısa bir bilgilendirmenin ardından sivilceler için etkili olacak doğal krem tarifi verilecektir.

Cilt gözeneklerinin tıkanması ve enfeksiyon kapması sonucu yüzümüzde etrafına göre daha kabarık ve kırmızı oluşum sivilce olarak nitelendirilir. Bu kabarıklık son haddine geldiğinde yani kanal içerisindeki basınç gözeneğin önünü kapayan cisim kapatamaz hale geldiğinde patlama meydana gelir ve gözenek içerisindeki birikinti dışarı çıkar. Buraya kadar herkesin bir derece malumu olduğu bilgiler olsa da burada önemli birkaç husus vardır. Birincisi sivilce nasıl yok edilecek ikincisi ise sivilce gelişim ve olgunlaşma aşamasında nasıl müdahale edilecek.

Sivilce çıkmadan önce o bölgede tatlı kaşıntı hissi olur. Ve kısa sürede kızarıklık hâsıl olmaya başlar. Bu aşamada cildinizi gün içerisinde birkaç def organik ( zeytinyağlı, ya da defne özlü olabilir) sabunla temizleyin. Eğer kızarıklık oluşmaya başları ise bir salatalığın kabuğundan küçük bir parça alın ve o bölgeye yerleştirin ve temizlemeye devam edin. Eğer sivilce çok hızlı bir seyir gösterdi ve kontrolsüz olarak çıktı ise ki geceleri ya da gün içerisinde kısa sürede çok sık gerçekleşmektedir. Bu durumda kesinlikle patlatmayın ve doğal sürecine bırakırken sitemizde yayınlanan sivilce ile ilgili yazılardaki metotlardan cildinizin yapısına uygun olanı uygulayabilirsiniz.

Daha önceki önerilerimizden farklı olarak cildinize kendi imkânlarınızla hazırlayabileceğiniz mükemmel etkinlikte doğal kremle geniş anlamda bakım yapacak ve sivilcesiz bir cilt sahibi olmanızı mümkün kılan doğal krem şu şekildedir;

Malzemeler :
2 bardak gülsuyu
1 adet dilimlenmiş elma
1 çorba kaşığı rondodan geçirilmiş rezene
2 çorba kaşığı rondodan geçirilmiş kereviz
1 yemek kaşığı arpa unu
2 yumurtanın akı
Yarım tatlı kaşığı lanolin

Hazırlanışı: bir tencerenin içerisine su koyun ve kaynattıktan sonra içine bir kase koyun. Kase içerisinde önceden hazırladığınız malzemeleri yumurta akı ve lenolin hariç pişirin. Karışım lapalaştıktan sonra yumurta akı ve lanolini de ilave edip iyice çırpın süzdükten sonra buzdolabında bekletin ve sivilcelerinize uygulayın.

sivilcelere karşı doğal krem

sivilcelere karşı doğal krem

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.