Sivilcesiz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Birçok kişinin ortak problemi olan ve özgüveni derinden etkileyen sivilceler muhakkak ki hepimizin başından bir dönem geçmiştir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki sivilce dermatolojik bir rahatsızlıktır ve doktorlar tarafından sivilce tedavisi yapılmaktadır. Fakat kişinin sivilce oluşumunu önlemek ve sivilcelerle başa çıkmak için evde uygulayabileceği doğal yöntemler de bulunmaktadır. Güzellik düşmanı olan sivilcelerle savaşmak için sizlere bu yazımızda sivilcesiz bir cilt için yapılması gerekenler hakkında bilgiler sunacağız. Yazımıza ilk olarak sivilceleri sıkmaktan kesinlikle kaçınmanız gerektiği önerisi ile başlayalım. Bunun nedeni ise sivilceyi sıkmanın enfeksiyonun yayılmasına ve başka bölgelerde de sivilce oluşumuna neden olmasıdır.

 • Bol Su Tüketin: Su vücudun en önemli ihtiyaçlarından birisi olmakla birlikte cildin de en iyi dostudur. Cildin esnekliğini artıran su istenmeyen atıkların da gözeneklerden dışarı çıkmasını sağlamaktadır.
 • Düzenli Uyuyun ve Düzenli Beslenin: Eğer pürüzsüz bir cilt istiyorsanız beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmeniz gerekiyor. Uyku sırasında cilt kendini yenilemektedir. Bu nedenle düzenli uyku sivilceleriniz için de en önemli etkenlerdendir. Beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekmektedir.Sivilcesiz bir cilt için öneriler arasında özellikle kuruyemiş, baharat ve turşu gibi besinleri tüketmekten kaçınılması da yer almaktadır.
 • Alkol ve Sigaradan Uzak Durun: Cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve cilde yeterli oksijen taşınmasını önleyen alkol ve sigara gibi alışkanlıklarınızı bırakın. Sigara ve alkol kullanan kişilerde cildin mat ve daha sarımsı görünümü göze çarpmaktadır. Temiz ve sivilcesiz bir cilt için bu tür alışkanlıklardan uzak durmanız gerekmektedir.
 • Düzenli Egzersiz Yapın: Cildin elastikiyetini artırmak ve vücuttaki yağ miktarını azaltmak için düzenli egzersiz yapmak son derece faydalıdır. İster vücut egzersizleri, isterseniz de yüz egzersizleri yaparak sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Stresten Kaçının: Cildin en büyük düşmanlarından birisi de strestir. Özellikle stresli zamanlarda istenmeyen sivilceler oluşabilmektedir. Bu nedenle stresten kaçının.

Sivilcesiz Bir Cilt İçin Maske

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı toz tarçın

Uygulanışı

Bal ve tarçını küçük bir kasede iyice karıştırdıktan sonra temiz bir ciltte ister sivilcelerin olduğu bölgelere, isterseniz de tüm yüzünüze maskeyi uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın. Sivilcesiz bir cilt için maske tarifini haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir.

Sivilce izleri ve doğal peeling konulu yazı

Sivilce izleri ve doğal peeling konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.