Siyah Nokta

İnsanların sivilcelerden ve yaralardan değil de bıraktıkları ile bir ömür uğraşmak zorunda kalmalarından korktuklarını düşünürün. Tam yanağınıza ve gözünüzün hemen altında çıkan şiddetli bir sivilce ve bilinçsiz bir muamele sonucu oluşan leke… Sonuç bir ömür kurtulma çabası. Tamamen gereksiz bir problem.

Bu nedenle sivilce ve yara izlerine karşı alınabilecek doğal önlemler olduğunu sitemizde nerede ise her gün yayınladığımız her makalede belirtiyoruz. Sadece sivilcelere değil tüm cilt ve beden problemlerine doğal ve bitkisel yağlar ile çözüm sunulduğunu belirtmekteyiz. Örneğin detaylarını yazıda bulabileceğiniz akne izlerine “Akneler İçin Çay Ağacı Yağı İle Kil Maskesi” konulu yazıda şu şekilde bir yöntem önerilmektedir;

Sivilce izleri için yapılan bitkisel uygulamalardan ilki olan sandal ağacı ve gül suyu macunu aplikasyonu en etkin yöntemdir. Bu yöntem günlük belirli periyotlarla tekrarlanmalıdır. Sadece izleri yok etmekle kalmayan bu macun cildinizi de beslemekte ve pürüzsüz bir yapı oluşmasını sağlamaktadır.”

Ayrıca bununla sınırlı kalmayan Doğalcilt.com diğer yara veya doğum çatlaklarına da doğal ürünler ve ya yağlar ile nasıl ve ne etkide detaylarına inerek önerilerde bulunmaktadır. Örneğin, “Cildinizdeki Çizikler Ve Yara İzlerinden Kurtulun” başlıklı yazısında 10’ a yakın farklı metot önermektedir. bunlardan birisi olan bal tedavisi aşağıdaki şekildedir.

“Bal tedavisi
Saf bal yara izlerinin rengini açmak için kullanılan bir gıdadır. Doğal nemlendiricidir ve yaraların tedavisi ile doku yenilenmesini hızlandırıcı özellikleri bulunur.
– 2 çay kaşığı balı 2 çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırın
– 3 dakika boyunca bu karışımı kullanarak yara izinin bulunduğu bölgeye masaj yapın
– Bölgenin üzerine sıcak ve ince bir havlu veya bez koyun
– Havlu soğuduğunda bölgeyi temizlemek için kullanın”

Doğum çatlakları konusunda da gerekli araştırmaları yapan editörlerimiz sizler çin en uygun ve tercih imkanı sunan yöntemle paylaşmışlardır. Bunlardan birisi olan “Anneler Ve Bebekleri İçin Doğal Öneriler” konulu yazıda hem annelere hem de bebeklere yönelik tedavi önerileri vardır. Tamamen denenmiş ve başarılığı ispat edilen bu yöntemlerden birisine şu şekilde yer verilmiştir;

“Evladı ilk dünyaya geldiğinde ya da hamilelik sırasında annelerin karın bölgelerinde çatlaklıklar meydana gelmekte ve bu çatlamalar ağrılı olabilmektedir. Karnındaki bebeği sebebi ile kimyasal ilaç kullanmak istemeyen müstakbel ebeveynler karın çatlaklarının verdiği sıkıntıya da katlanmak zorunda değiller. Kantaron yağı ile bu çatlaklarını hem tedavi ederler, hem acısından kurtulurlar hem de izlerinden kurtulurlar. Eğer cilde sürülecek kimyasal bir etken ilacın cilt tarafından emilip bebeği etkilediği doğru ise kantaron gibi doğal ve kimyasal (sentetik ya da yapay) bir bileşeni olmayan bitkisel ürün de emilebilir ve bebeğiniz için besleyici ve cildi için faydalı olabilir.”

siyah nokta konusunda yönlendirici yazı

siyah nokta konusunda yönlendirici yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.