Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah noktalar herkesin canını sıkan ve hoş görünmeyen yüz kusurlarıdır. Özellikle cildimizin T bölgesi kısmında oldukça yaygın olurlar. Siyah noktalar bir defa oluştuğunda artık onunla sürekli mücadele etmek gerekir. Ama hiçbir kozmetik veya klinik çalışmalar %100 sonuç vermez. Çünkü siyah noktalar cildin gözeneklerinin temiz olmasından geçer ki bu da kişinin kendine düzenli olarak bakım yapması ile alakalıdır.

Siyah noktalardan daha önce başka bir konuda anlattığım soyulan maske ile kurtulmak mümkün. Bunun dışında düzenli peeling ile de siyah noktalardan kurtulunabilir. Örneğin kahve telvesi ile yapılacak peeling yüzdeki siyah noktalarda etkilidir veya yine kahve telvesi gibi sert noktacıklar ile yapılacak başka peelingler de siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı etkenlerdir.

Peeling yapmadan siyah noktalardan kurtulunur mu? Evet siyah noktalar yalnızca peeling ile yüzümüzden uzaklaştıracağımız bir şey değildir. Bu anlamda cilde 3 günde bir doğal maskeler ile maske yapıp bu şekilde gözenekleri temizlemek ve siyah noktaları ciltten uzak tutmakta mümkündür.

Maske ve peeling yapılan bir yüzde yine de siyah nokta çıkabilir. Bu anlamda cilt temizliğinin üç aşamalı olduğunu söylemekte fayda var. Peeling ve maskeden sonra mutlaka cilde uygun bir tonik ile tonik işlemi yapılmalı ve ardından cilt yapısına uygun krem ile nemlendirilme işlemi yapılmalıdır.

Tonik, peeling ve maskeden önce cilt mutlaka uygun bir temizleyici ile sabah akşam temizlemenin dışında da temizlenmelidir. Alkolsüz tonikler tercih edilmeli ve peeling yaparken de cildi çizip zarar vermekten sakınılmalıdır. Sağlıkla ışıldayan siyah noktalardan uzak berrak bir cilt dilerim.

siyah-noktalardan-nasil-kurtulunur

Siyah noktalardan kurtulmak için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

13 adet yorum var.

 1. Funda dedi ki:

  selamun aleykum burnumun üzerinde çok siyah nokta var ve yüzüm yağlı, kil özlu sabun kullaniyorum ve kil maskesi kullandm işe yaramadı ne yapmam lazım?

 2. hande dedi ki:

  iyi günler ya benim çildim karma ve çok gözenekli ayrıca çok siyah noktam var bu beni çok rahatsız ediyor ne yapabilirim yardımcı olursaniz çok mutlu olurum.

 3. merve dedi ki:

  Benim cok siyah noktam ve sivilcem var nasil kurtulurum?

 4. ecem dedi ki:

  burnumda alnımda çenemde ve yanaklarımda çok siyah noktam var cildim yağlı siyah noktalardan sıkmadan ve iz bırakmadan nasıl kurtulurum?

 5. fehaaa dedi ki:

  burnumda siyah nokta var ve cildin yağlı cildinde tüyler var ne yapmalıyım

 6. Reyhan dedi ki:

  Merhaba toz jelatin olarak bir sığır jelatini var birde yaprak jelatin yazıyor hangisi daha etkili?

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.