Soğuk Algınlığına Şok Tedavisi

Her sene, kış ayları, ailelerin kaçınılmaz hastane maceralarının başlangıcı olmaktadır. Eğer birde ailenin ufak çocuğu varsa işin rengi çok daha farklı tonlara bürünmektedir. Nezle ve burun akıntısı soğuk algınlığının en basit sonuçları olmakta ilerleyen aşamaları ise solunum yolları enfeksiyonuna kadar gitmektedir. kullanılan ilaçların çoğu zaman aciz kaldığı bu hastalıklardan tamamen doğal olarak kurtulmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Soğuk iklimlerde yaşayan halkların bu konuda ilginç bir geleneği bulunmaktadır. Yeni doğan bebeklerini birkaç aylık iken çırıl çıplak kar ile beliyorlar. Ve soğuk şok adı verdikleri geleneksel tedavi yöntemlerini uyguluyorlar. Tabi bu yöntem bizim için değerlendirildiğinde aklı başında hiçbir anne ve babanın riske ederek yapabileceği bir tedavi metodu olamaz. Tamamen kendimin uzun yıllar boyunca sürdürdüğüm ve deprem zamanında bir süre bulunduğum Van’ da da faydasını gördüğüm bir metodu paylaşmak istiyorum.

Metodun ana fikri Rusların soğuk şok uygulamasındır. Her ana ve baba gibi bizim anne ve babamızda bizi riske atmadı ve biz de her kış kaçınılmaz burun akıntısı, boğaz ağrısı ve aterş ile cebelleştik. O zamanlar aile durumu da çok elverişli olmadığı için maalesef çözümsüz devlet hastanelerine mecburduk ve özele gitme imkânımız yoktu. Evimiz sobalı idi ve malumunuz her odada soba bulunmaz banyo sobası haftanın belli günleri yakılır ve tüm aile mümkünse o güğn banyo yapardı. Banyoya ilk girmeyi kimse istemez en az üçüncü olmak istenirdi. Çünkü banyonun ısınması gerekti.

Hal böyle iken o tatlı ve aile sıcaklığının hat safhada olduğu ve her şeyin bir farklı güzel ve değerli olduğu o günlerde bir metot keşfettim. Metot ise şudur;

Kış aylarının başlangıcında bir ve ya iki defa soğuk su ile alınan duş sizi soğuk algılığı ve nezleden koruyacaktır. Ben bizzat kendimde tecrübe ettim. Beden adaptasyon denilen bir yetenek verilmiş canlı ve değişken bir mekanizmadır. Adaptasyon bulunduğu şart ne kadar çetin olursa olsun o şarta kendi uydurabilme yeteneğidir. Vücudun aniden geçireceği bir soğuk uyarı şoku vücutta soğuğa karşı aşı etkisi yapmaktadır. Ve kış boyu ne hastalık nede başka bir durum sizi etkileyecektir.

Soğuk su ile duşu daha sonraları çok sayıda ünlünün farklı amaçlar (genel sağlık amaçlı) uyguladığını ve dinçlik kazandırdığını öğrendim ve sadece kış ayları için değil tüm yıl boyu haftada birkaç defa tekrar edilmesi gerektiğini öğrendim.
Soğuk duşun sadece hastalıklara değil cilt bakımı için de faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Bir sonraki yazımızda bu konuda faydalarına değinilecektir.

Soğuk algınlığı ve benzeri hastalıklara karşı soğuk duş ile doğal tedavi

Soğuk algınlığı ve benzeri hastalıklara karşı soğuk duş ile doğal tedavi

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.