Tırnak Bakımı ve Harika Öneriler

Ellerimiz, vücudumuzun günlük yaşamda en çok kullandığımız organımızın başında gelir. Yoğun kullanımdan dolayı belki de vücudumuzda en çabuk hırpalanan organımız ellerimizdir. Bu yüzden bizler için çok değerli olan ve birçok işimizi halletmemizi sağlayan ellerimize dikkat etmeli ve bakımını doğru bir şekilde yapmalıyız. El bakımı dendiğinde el derisi ve tırnakları bir bütün olarak düşünmeliyiz. Zarafetin temsilcisi olan eller ve tırnaklar sürekli gelişen ve uzayan bir yapıya sahip olduğu için onların bakımını da doğru ve sürekli olacak şekilde yapmalıyız. Bizler bu yazımızda tırnaklarınıza doğal bakım yaparak onlara nasıl faydalı olabileceğiniz konusunda bazı bilgiler vermeye çalıştık.

 • Tırnaklarınızı koruyucu oje ile mutlaka güçlendirmelisiniz. İlk bakışta bu, içinde kimyasal olduğu için size çok mantıklı gelmeyebilir ama denediğinizde koruyucu ojenin tırnaklarınıza faydalı olduğunu göreceksiniz.
 • Tırnaklarınızın dibinde uzayan etlerin mutlaka bilinçli bir şekilde kesin. Çünkü bu etleri gelişigüzel kesmeniz tırnağınızın sağlığını bozacak ve düzensiz bir şekilde uzamasına sebep olacaktır. Bu konuda daha önce yayınlanan yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızın düzgün çıkabilmesi ve düzgün bir şekil alabilmesi için manikür yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında her tırnak kesiminden sonra törpü kullanmanız da tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için sizlere yardımcı olacaktır.
 • Tırnaklarınıza bakım yaparken tırnak altındaki etlerinizi mümkün olduğu kadar alta itmeniz gerekmektedir. Çünkü bu etler altta tırnağı besleyerek daha rahat ve sağlıklı uzamasına katkıda bulunacaktır.
 • Ayrıca tırnaklarınızın şeklinin bozulmamasını ve sertleşmemesini de istiyorsanız yumuşatıcı ojeler de kullanabilirsiniz.
 • Sıkılmış bir limonun suyunun içerisine yeteri kadar sızma zeytinyağı dökerek bu ikisinin iyice özleşmesini sağlayın. Daha sonra bu karışımı tırnaklarınıza masaj yaparak 10 dakika boyunca yedirin. Bunu haftada iki gün düzenli olarak yaptığınız takdirde;

a) Tırnaklarınızda sertleşme yavaş yavaş başlayacak,

b) Tırnaklarınızın üzerinde bulunan lekeler gidecek,

c) Ve tırnağınız asıl rengi olan açık bir renge kavuşacaktır.

 • Kimyasal maddelerle olan temasınızı azalttığınız takdirde tırnağınız da bundan olumlu etkilenecek ve sağlıklı şekilde uzamaya başlayacaktır.
 • Gün içerisinde yeterli ve bol bir şekilde su içerseniz tırnaklarınız bu şekilde daha iyi beslenecek ve kırılması azalacak ve sağlık durumu daha da artacaktır.
tırnak bakımı konusunda bilgilendirme yazısı

tırnak bakımı konusunda bilgilendirme yazısı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.