Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları ve Üzüm Çekirdeği Yağı Kullananlar

Yaz mevsiminin en sevilen meyvelerinden olan üzüm hem lezzeti hem de faydaları ile doktorların en sık önerdiği meyvelerden bir tanesi. Üzüm sadece meyvesi ile değil çekirdeği ve çekirdeğinin yağı ile de şifa dağıtıyor. İşte üzüm çekirdeği yağının faydaları:

 • Göz altı morluklarını bir gecede yok edebilecek kadar kuvvetli bir doğal kozmetik ürünüdür.
 • Hoş kokulu doğal masaj yağıdır.
 • İçerisindeki vitaminler sayesinde oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı doğal kozmetiktir.
 • İçerisinde bulunan asit sayesinde gözenekleri temizler ve sivilce oluşumunu engeller.
 • Düzenli kullanımda siyah noktaları azaltarak pürüzsüz bir cilde kavuşulmasını sağlar.
 • Saç uçlarındaki kırık oluşumunu önler.

Üzüm Çekirdeği Yağı Kullananlar’ın Yorumları:

Aşağıdaki yorumlar çeşitli sitelerden derlenmiş kullanıcı yorumlarıdır (imla hataları düzeltilmiştir)

Rüveyda T: Göz altlarımdaki morluklar adeta daha yaşlı görünmeme ve bağımlıymışım gibi görünmeye başlamıştı. Aktarın önerisi ile kullandığım bu yağ morlukların tamamına yakınını yok etti. Bu yağı herkese tavsiye ederim.

Dilan Ç: Annemin gençken kullandığı bu yöntemi haftanın üç günü temiz cildime uyguluyorum. Arkadaşlarımda sivilceler patlarken benim cildim bebek gibiydi. Bu yöntem sır kalmasın istiyorum.

Elif İ: Islak saç uçlarıma uygulayıp kurutuyorum. Bu sayede saçlarım kırılmadan sağlıklı uzuyor.

Buse A: Spor sonrası arkadaşlar ile masaj yapıyoruz. Benim favori yağım oldu. Hem koş kokusu hem de etkileri ile duş sonrasında da severek kullanıyorum.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları ve Üzüm Çekirdeği Yağı Kullananlar

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları ve Üzüm Çekirdeği Yağı Kullananlar

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

3 adet yorum var.

 1. Elif koç dedi ki:

  Arkadaşlar beni burnumun üzerinde kılcar damarlar var soguga çıkınca kızarıp morarıyor üzüm çekirdeği banada iyi gelirmi acaba

 2. Sevcan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar benim göz altında aşırı derece siyahliklarim var üzüm çekirdeği yağını kullansam iyi bir sonuç elde edebilirmiyim acaba ??

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.