Varis Tedavisi İçin Doğal Öneriler

Ayakta çok uzun süre kalmak zorunda kalan kadın erkek herkesin bacaklarında oluşabilen bu mavi yeşil görünümlü damarlar birçok kişide bulunmakta ve özellikle de bayanlar tarafından korkulu rüya haline gelmekte. Varis tedavisinin yanı sıra harika doğal çözümleri de yok değil elbette. Hem de tam olarak evinizin konforunda ve mutfağınızda. İşte varisleriniz için önereceğimiz birbirinden etkili doğal tedaviler;

Bacaklarınızın varisli kısımlarını saracak miktarda beyaz lahanayı haşlayın ve biraz soğutun. Bacaklarınızı yakmayacak bir sıcaklığa düştüğünde lahana yapraklarını bacaklarınıza sarın ve varsa streç film ile sabitleyin. Lahanalar tam anlamıyla soğumadan bacaklarınızdan almayın. 3 günde bir uygulanan bu yöntem ile varisleriniz zamanla yok olacak.

Özellikle varsa yeşil fındık yaprakları bu konuda idealdir. Yoksa asma yaprağı da olabilir elbette. Yaprağı kaynatıp tıpkı lahana gibi bacaklarınız sarın. Suyu ile de bacaklarınıza oval hareketler ile masaj yapmayı ihmal etmeyin.

4 tane portakal kabuğu soyularak yakılır. Yakılan kabuklar toz haline getirilir ve üzerine bir limon suyu sıkılarak macun kıvamına getirilir. Bu macun 1 hafta boyunca bacaklara sürülerek kuruduktan sonra yıkanır.

Rezene ağrılara iyi gelmenin yanı sıra yeni oluşan ve oluşacak olan varisleri engellemekte etkilidir. Hazır poşet rezene çayını günde 3 fincan içmeniz bu anlamda büyük önem taşır.

Bacaklar çok soğuk su ile iyice yıkandıktan sonra kurulanır. Ayak bileğinden başlayarak baldırlara kadar papatya yağı ile oval hareketler uygulanarak masaj yapılır ve sargı bezi ile bacaklar çok sıkılmadan sarılır.

 

varis-tedavisi-icin-dogal-oneriler

Doğal varis tedavisi ile varislerden kurtulmak mümkün

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.