Yağ Yakıcı Özelliğe Sahip 36 Yiyecek – 1

Yağ yakan ve kilo vermenizi sağlayan 36 yiyecek

Diyet yaparken yiyecekleri kendinize düşman olarak mı görüyorsunuz? Aslında doğru olan bazı yiyeceklerin hem yağ yakımında hem de kilo vermenizde oldukça yararlı olduğudur. Bu yiyeceklerden doğru faydalanmak için her hafta diyet planınıza bir kaç tanesini ekleyin, sonrasında planınızın bu yiyeceklerden oluştuğunu göreceksiniz.

 

 

1- Domates

Meyve mi sebze mi? Bu sorunun cevabı aslında o kadar da önemli değil. Önemli olan domatesin kısa vadede kilo vermenizi sağlaması ve uzun vadede sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlamasıdır. Lifli yapısı sayesinde domates yiyince kendinizi tok hissedersiniz, ayrıca domateslerin kalori oranı oldukça düşüktür.

 

 

2- Portakal

C vitamini deposu olan portakal  her ne kadar size enerji verse de eğer yağ yakmak istiyorsanız portakalın içinde bulunan şeker oranına dikkat etmeniz gerekir. Kalorisi oldukça az olduğu için portakalı diyet programınıza ‘tatlı’ yemek istediğiniz zamanlar için ekleyebilirsiniz. Böylece hem şeker isteğiniz geçer hem de kalorisi düşük olduğu için diyet programınızı bozmaz.

 

 

3- Yulaf

Yulaf içinde bulundurduğu lif miktarı  sayesinde metabolizmanızı hızlandırır, bu da kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca lif oranı yüksek olduğu için sizi tok tutar. Yüksek kolestrole sahip kişilerinde günlük yemek listelerine yulafı eklemeleri önerilir.

 

 

4- Baharatlar

Kilo vermeye çalışırken tatsız tuzsuz yiyecekler yemenize hiç gerek yok. Bu tip yiyecekler tüketirseniz bir süre sonra motivasyonunuz da azalacaktır. Diyet listenize yağ yakıcı ve lezzetli bir kaç baharat ekleyerek daha keyifli yemekler yiyebilirsiniz.  Örnek olarak hardal metabolizma hızını arttır, zencefil sindirim sisteminize yardımcı olur ve özellikle kara biber yağ yakmanıza yardımcı olur. Köri de yine yağ yaktıran diğer baharatlardandır.

 

 

5- Tatlı Patates

Patatesler genelde kilo aldırıcı besin olarak bilinirler ancak tatlı patatesin bir istisnası var. Vitamin C, b6, lif ve potasyum açısından oldukça zengin kalori olarak diğer patateslerden daha düşük değerlere sahiptir. Ayrıca lezzetli tadıyla sofranızı neşelendirir.

 

 

6- Elma

Elma her ne kadar tatlı bir meyve olsa da , ve bizler özellikle tatlılarda elmayı sıklıkla kullansak da, aslında elma kalori ve sodyum değerleri düşük bir meyvedir. Lifli yapısı sayesinde de tok kalmanızı sağlar. Öğün aralarında yiyeceğiniz bir elma hem açlığınızı ve tatlı isteğinizi bastırır hem de sindirim sisteminizin çalışmasını sağlar. Elma yerken her lokmayı iyice çiğnemeyi ve mutlaka kabuğuyla yemeyi unutmayın.

 

 

7- Fındık

Kilo vermeye çalışırken bir avuç dolusu kadar yiyeceğiniz fındık size hem enerji verir hem de tok kalmanızı sağlar. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden en önemlisi sık sık yemek yemek ve açlık krizine girmemektir. Fındık bu konuda en iyi yardımcınız olacaktır.

 

 

8- Kinoa

Kinoa kalorisi oldukça az olduğu için özellikle vejeteryanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir.  Tahıla benzeyen bu bitki hem tok kalmanızı sağlayacak hem de gerekli vitaminlerden sizi mahrum bırakmayacaktır.

 

 

Bu yazının diğer bölümleri:

Yağ Yakan 36 Yiyecek – 2

– Yağ Yakan 36 Yiyecek – 3

– Yağ Yakan 36 Yiyecek – 4

Yağ yakan 36 yiyecek yazılarımızı okuyarak hangi yiyeceklerin kilo vermenize yardımcı olacağını öğrenebilirsiniz.

Yağ yakan 36 yiyecek yazılarımızı okuyarak hangi yiyeceklerin kilo vermenize yardımcı olacağını öğrenebilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.