Yağlı Ciltler için Arındırıcı Yüz Peelingi

Aşırı yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden birisi cildin sürekli olarak parlamasıdır. Bu görüntü karşı tarafta sizin kirli göründüğünüz algılanmasını sağlar. Bu da sosyal statü açısından hiç istenmeyen bir intibadır. Cildinizdeki fazla yağı ve sebumu kontrol altına almak için düzenli olarak peeling ve maske yapmanız gerekmektedir.

Yağlı ciltler için sebum azaltıcı ve yağ kontrolü sağlayan doğal bir peeling tarifimiz var. Yağlı ciltler için arındırısı peeling için gerekli malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı esmer şeker (yoksa beyaz şeker de olur)
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı yada Hindistan Cevizi Yağı

Tüm malzemelrin bir karıştırma kabında karıştırın ve temiz cildinize uygulayın. Siyah noktalarınız varsa peelingi o bölgelerde biraz bastırarak uygulayın. Ardından cildinizi ılık su ile durulayın ve kuru bir havlu ile cildinizi kurulayın. Eğer esmer şeker bulmakta zorluk çekiyorsanız beyaz toz şeker ile de aynı işlemiş yapmak mümkün. Zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağı yerine cildinizi kurutmak isterseniz de çay ağacı yağı kullanabilirsiniz.

 

Yağlı Ciltler için Arındırıcı Yüz Peelingi

Yağlı Ciltler için Arındırıcı Yüz Peelingi

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. İbrahim dedi ki:

    Hocam yaşım 20 yüzüm yağlı ve siyah noktalar var ne yapmalıyım

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.