Yağlı Saçlara Doğal Çözüm Önerileri

Bakım ve güzellik söz konusu olduğunda ilk akla gelen organımız SAÇ‘ tır. Saçlar bakımlı ve sağlıklı olduklarında gün boyu mutluluğun anahtarı olurken aksi durumda ise insanı çileden çıkaracak bir ruh haline sokmaktadır. Saçlarınız mükemmel bir görünüme sahip olduklarında makyajınız ve kıyafetiniz sizi tatmin edebilir. Saçların bakımsız görünmesine neden olabilen birçok etken vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

Hava kirliliği,
Yağmur,
• Nem,
• Güneş,
Cilt hastalıkları,
• Metabolik durumlar,
Mikro organizmalar… gibi sayılabilir.

Her birinin farklı olumsuz etkileri vardır. Sitemizde bütün bu sorunlar ile ilgili doğal bakım yöntemleri ve ürünleri detaylı olarak daha önce yayınlanan makalelerde mevcuttur.

Saç problemlerinden birisi olan yağlı saçlar esasında cilt temelli bir problemdir. Yani yağlı cildin bir tezahürüdür. Bu nedenle cildin aşırı yağlanmasına dair çözüm arayışında olmak daha doğru olacaktır.
Saçlarda mevcut olan aşırı ve çabuk yağlanmayı engellemek için yapılan yanlış, yağlı saçlar için üretilen şampuanlardan kullanmak ve saçlarımızı çok sık yıkamaktır. Çünkü saçların çok sık yıkanması, saç derimizde bulunan yağ hücrelerinin daha fazla çalışmasına ve bunun sonucunda da saçımızın daha fazla yağlanmasına neden olur.

Eğer yağlı bir saça sahipseniz saçlarınızı gün aşırı yıkamanız uygundur. Yıkama esnasında şampuanlamadan önce saçınızı ılık su ile yıkamanız gerekir. Böylelikle saçınızı yağından arındırırsınız. Saçların yağından arındırıldıktan sonra şampuan ile yıkanması en uygunudur. Hatta saçınızı ılık su ile önce yıkayıp sonra son durulamayı soğuk bir su ile yapmanız yağlı saçınız için en ideal yöntemlerdendir.

Çabuk yağlanan saçlar için doğal ürünler ile yapılan yöntemler kullanarak saçlarınızı yağından arındırmanız mümkündür.

Biberiye;
Kullanmanız gereken sadece biberiye bitkisi ve 1 tatlı kaşığı kekiktir. Bu malzemeleri 1,5 su bardağı kaynar suda demleyin ve oluşan karışımı bir süre bekletin. Ardından saç diplerinize iyice yedirin.

Kantaron;
1 litre suya iki tutam sarı kantaron yaprak ve ezilmiş olan kökü, iki tutam ısırgan otu yaprağını karıştırın. Ardından saçlarınıza uygulayın ve yağlardan arındırın. Ayrıca elma sirkesini duru suya ekleyerek saçlarınızı hem besleyip hem de yağlarından arındırabilirsiniz.

Yağlı saçlar için dğal öneriler konulu yazı

Yağlı saçlar için dğal öneriler konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.