Yara İzlerini Yok Edin – 2

3- E Vitamini Yağı

E vitamini yağı, yara izlerini iyileştirmeye yardımcı olabilecek etkili bir antioksidandır. Bu yağın nemlendirici özelliği, hasarlı dokuyu nemlendirir ve onarıma yardımcı olur.

  • Yağ elde etmek için biraz E vitamini kapsülünü açın.
  • Yara üzerine bir miktar yağı sürün ve 10 dakika boyunca yavaşça masaj yapın.
  • 15-20 dakika boyunca bekleyin, daha sonra ılık su ile yıkayın.
  • Bunu günde birkaç kez yapın.

Not: E vitamini yağı, bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir, bundan dolayı ilk önce cildinizin herhangi bir yerinde küçük bir deneme yapın.

 

 

4- Zeytin Yağı

Zeytin yağı, yara izini iyileştirmede başka bir etkili doğal tedavi yöntemidir. E vitamini açısından zengindir, cildi yumuşak ve nemli tutmanıza yardımcı olur. Bu da zarar görmüş cildin iyileşmesini teşvik etmektedir. En iyi sonucu almak için, sızma zeytin yağı kullanın.


 

  • Etkilenen bölgeye bir miktar sıcak sızma zeytinyağı sürün ve küçük dairesel hareketler ile masaj yapın. 30 dakika bekleyin, daha sonra temiz bir bez ile yağı silin. Ayrıca, gece uyumadan önce yara izi bulunan bölgede bir miktar yağ bırakabilirsiniz.
  • Başka bir seçenek ise, bir miktar sızma zeytin yağı ile biraz lavanta yağını karıştırıp etkilenen bölgeye bir kaç dakika hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 20 ila 30 dakika boyunca bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

İstediğiniz sonucu elde edene kadar bu uygulamaları günde birkaç kez tekrarlayın.

Bu yazımızın diğer bölümleri:

– Yara İzlerini Yok Edin – 1

– Yara İzlerini Yok Edin – 3

– Yara İzlerini Yok Edin – 4Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki yorum bölümüne aklınıza takılanları yazınız.

Yara izlerinizi daha az görünür hale getirmek ve soldurmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemler.

Yara izlerinizi daha az görünür hale getirmek ve soldurmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemler.

Bu yazı 2001 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

soru sorun
Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.