Yerken Zayıflayın

Zayıflamaya mı karar verdiniz?  Ancak sıkıcı tatsız tuzsuz yiyeceklerden oluşan, üstelik uzun zamana yayılmış diyetler sizi daha başlamadan ürkütüyor mu? Hele de bazı diyetlerin menüsünde yer alan mutfağınıza hiç girmemiş ya da mevsimi olmadığı için temin  edemeyeceğiniz  gıdalar, küçük bir kasabada yaşıyorsanız  şartlar gereği bulamayacağınız  ve ya pahalı ürünler canınızı mı sıkıyor?

Kurallarına dakikası dakikasına uymanızı gerektiren sıkıcı diyetleri boş verin. Bütün bu problemlerle uğraşmadan  istediğiniz her şeyi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yapmanız gereken menünüzle biraz oynamak. Ülkemizde çoğu insanın bir yaşam standardı var, düzenli olarak mutfağına giren gıdalar var. Mutfağınızı en iyi siz tanıdığınıza göre öyle diyet listelerindeki pahalı yiyeceklere takılmayın.

Yapmanız gerekenleri şöyle sıralayalım:

1- Erken kalkmaya çalışın, iş hayatınız varsa  zaten sorun yok sizin için. Erken kalkmanız yeme alışkanlığınızı düzene koyacaktır. Geç saatlerde kalktığınızda yemeğinizi de geç yemek durumunda kalacaksınız haliyle diğer öğünler de gecikecek ve bir bakmışsınız yatmadan önce yemek yiyivermişsiniz. Bunu yaptığınızda kilo vermeyi unutun çünkü geç saatlerde yenilen yemekler uykuda metabolizma yavaşladığı  için kilo olarak size dönecektir.

2- Sıkı bir kahvaltı yapın. Peynirinizi, kalp dostu zeytininizi, aralıklarla yumurtanızı  sofradan eksik etmeyin. Ekmeği azaltmak kaydıyla  mutlaka yiyin

3- Kahvaltı ile öğle yemeği arasında meyve yiyebilirsiniz.

4- Ekmekleri minik minik dilimleyin çünkü büyük dilimler aldığınız da israf olmasın diye o dilimi tüketmeye çalışacaksınız. Porsiyonlarınızı küçültün. Küçük tabaklar, kaseler bu konuda mükemmel birer yardımcıdırlar çünkü küçük tabağı ağzına kadar doldurduğunuzda önce gözünüz doyacaktır. Ancak aynı miktar yemeği büyük bir tabağa koyduğunuzda tabak dolmayacağı için kendinizi zaten az yedim diye kandırmış olacaksınız ve daha çok yemek için vücut bahane üretecektir. öğle yemeğinizde çok yağlı olmayan ve tuzu az olan  istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler var tabi ki eğer menüde hamur işi, pilav gibi yiyecekler varsa ekmeği sofradan uzak tutun. Sofradan tıka basa doymadan kalkın çünkü aşırı yemek hem sizi hem midenizi yorar. Ayrıca gün içerisinde çat kapı gelen misafirlere hazırlayacağınız atıştırmalıklara, iş arkadaşlarınızın  ikramlarına yer kalmalı değil mi?

5-Akşam yemeğinize çok dikkat etmelisiniz. Porsiyonunuzu yine küçültmeyi unutmayın. Küçük bir dilim ekmek, salata, çorba ve bir tabak ana emek size yetecektir.  yatmadan en az üç saat önce yemeyi kesmelisiniz.

Aç kalmadan zayıflama yöntemleri

Aç kalmadan zayıflama yöntemleri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.