Yorgunluğun Güzelliğe Etkisi ve Öneriler

Dönem dönem insanlar yorgun düşebilmekte ve bu yorgunluk ilk olarak ciltlerine yansımaktadır. Asık surat ve göz altı morlukları, ve sönük saçlar ve cilt ile tamamen bakımsız bir görüntü vermektedirler. Bu durum insanın sahip olduğu zenginlikler ve avantajlarının üzerine ince siyah bir perde çekilmesi anlamına gelebilmektedir.

Bu tür bir durumda şu karışım size doping etkisi yapacak ve gün boyu hiç olmadığınız kadar zinde hissedebileceksiniz.

 

 

Yaz için

1 adet elma suyunu sıkın, 20 tane üzümü ezin ve suyunu alın, yarım limonu sıkın, kuşburnu pekmezi, keçiboynuzu pekmezini karıştırın. Bir miktarda bal ekleyin ve için.

Not; üzüm sıkıldıktan sonra fermante olabileceği için bekletmemenizde fayda vardır.

 

 

Kış için;

Limon suyu, portakal suyu, nar suyu, kuş burnu pekmezi, keçi boynuzu pekmezi, greyfurt ve eğer var ise bir kaşık da bal. Bu karışımın içerisine bir miktarda su ekleyin ve bir kerede için. Karışımı içtikten sonra kendinizi bağlamak için kuvvetli bir halata İhtiyacınız olacaktır.

Bu meyve kompleksi içerdikleri zengin mineraller ve vitaminler ile vücutta düzenleyici ve ivmelendirici etki gösterecektir. Her organizmanın işlevini hızlandırıcı bu karışımlar ile yaz ve kış daima sağlıklı ve zinde görünecek daha başarılı olabileceksiniz. Ev hanımı iseniz ailenize daha fazla vakit ayıracak ve eşinizi güler yüzlü ve kendinden emin güzellik ile karşılayacaksınız.

Ayrıca evlatlarınız ve ailenizin mevsimsel rahatsızlıkları içinde faydalı olan bu karışım soğuk algınlığı, nezle ve bağışıklık zayıflaması gibi problemlere karşı umduğunuzdan daha fazla etkilidir.

doğal ürünler ile yapacağınız bakım sadece yukarıda sayılan iki karışım ile sınırlı değildir. doğal yöntemler ile bugün tıpta kullanılan tüm tedavi yöntemlerine alternatifler mevcuttur. binlerce senedir uygulanan bu yöntemler ile kanserden, böbrek yetmezliğine, şeker hastalığından mide rahatsızlıklarına kadar bir çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Güzellik ve cilt bakımı konusunda da çok etkili olarak kullanılan bu yöntemleri ile cilt lekelerine doğal peeling etkisi, sivilce problemleri, pürüzsüz cilt sahibi olmak gibi bir çok konuda doğal yöntemler tercih edilmektedir. Alternatif tıp olarak adlandırılan bu tedavi metoduna sağlık bakanlığı da ilgisiz kalmamış ve programına dahil etme kararı vermiştir.

yorgunluğun güzelliğe etkisi konulu yazı

yorgunluğun güzelliğe etkisi konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.