Yüz Maskeleri

Güzellik, her insanın arzuladığı bir parametredir. Zamana ve mekana göre değiştiği için nesnel olmayan güzellik göreceli ve derecesi olan bir olgudur. İnsanlar yaptıkları işlerin ve sahip olduklarının güzel olmalarını her şeyden çok arzu ederler.

Güzel bir yüze sahip olmak ve yada güzelliğin bir üst boyutu olan harika bir cilde sahip olmak her dönem ve her yerde geçerli olan değişmez bir kanundur. Bu nedenledir ki insanlar güzellik skalasındaki konumlarına kanaat etmemekte ve olduğundan daha da güzel olmak istemektedirler. Bu en doğal hak ve yapılacak en doğru şeydir.

Bu nedenle de daha parlak ve kusursuz bir cilde, canlı ve hareketli saçlara sahip olmak için çözüm ararlar. Binerce senelik bu arzuya çözüm ise içerisine de yaşadıkları doğada saklanmış ve önlerine binlercesi serilmiştir.

Bitkiler ve bazı madensel polimerler ile hazırlanan bakım kürleri ile dertlerine deva bulmuşlar ve güzellik skalalarını olduğundan çok yükseklere taşımışlardır. Fakat zaman, insanlar açısından pek de anlayışlı ve olumlu işlememektedir. Emeklerin heba olması ve kaybetme anlamına gelen zamanın geçmesi sürecine karşı doğada gizlenen bu maddeler ile hazırlanan yüz maskeleri ile çözüm bulmuşlardır.
Hazırlanan bu cilt bakım maskeleri ise sivilcelerin yok edilmesi, yaşlanma karşıtı, ve kırışıklıkların giderilmesi gibi binlerce derde deva olmaktadır. yazıların asıl ve detayları üzerlerine tıkladığınızda ulaşabileceğiniz örneklerden bazıları şu şekildedir;

Sivilce maskesi;
……..Bir çay kaşığı buğdayı havanda ezerek toz haline getirin. İyice ezildiğinde kil ile karıştırın ve üzerine diğer malzemeleri de alarak karıştırın. …….. Ardından ılık su ile durulayarak temizleyin. Bu maskeyi ihtiyacınıza göre hafta 2 defa uygulayabilirsiniz……..

Yaşlanma karşıtı;
…….. 1 su bardağı mercimeği üzerine su ekleyerek sertliği kayboluncaya kadar kaynatın ve hafifçe yumuşadığından ocaktan alın…….. 1 yemek kaşığı bal ekleyerek karıştırın……..Krem kıvamını aldığında mercimek suyunu eklemeyi bırakın. Kremininiz bu hali ile kullanıma hazır……..

Cilt beyazlatma;
……..Sade yoğurdu cildinize ince bir tabaka halinde sürün. Bir kaç dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Cilt tonunuzdaki değişimi görebilmek için birkaç hafta boyunca her gün bu işlemi tekrarlayın……..

Şeklindeki maskeler sitemizin ilgili kategorilerinde güzellik adına çıktığınız yolda sizler için birer kaldırım taşı olacaklardır.

cilt maskeleri konusunda bilgilendirme yazıları

cilt maskeleri konusunda bilgilendirme yazıları

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.