6 Adımda Harika Saçlar

İnsan vücudu bir bütündür. Bu bütünlüğün içinde güzel bir yüz, güzel bir cilt ve en önemlisi de güzel ve uzun saçlar da bulunmaktadır. Ancak günümüzde gerek yediğimiz yiyecek ve içeceklerden gerekse de çevremizde bulunan kimyasal maddelerden dolayı doğal bir şekilde saçlarımıza bakım yapamıyor ve saçlarımızı doğal bir şekilde uzatamıyoruz. Bizler bu yazımızda sizlere saçlarınızı doğal olarak uzatmanızın yöntemlerini söyleyerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

  1. Saçlarınızın sağlıklı ve doğal bir şekilde düzenli olarak uzamasını istiyorsanız 6- 8 hafta arayla saç uçlarınızdaki kırıkları düzenli almanız buna katkıda bulunacaktır. Bunu yapmanız sizleri kırık ve yıpranmış saçlarınızdan kurtaracaktır.
  1. Saç bakımlarınızı Jojoba yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar kullanarak destekleyebilirsiniz. Ayrıca üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, jojoba yağı ve sedir ağacı yağı ile kekik yağını kısık ateşte ısıtıp bu karışımı saç derinize yedirmeniz saçlarınızın daha doğal uzamasını ve parlak olmasını sağlayacaktır.
  1. Yumurta akını ılık zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza uygulamanız ve saçınızı bu şekilde yaklaşık bir saat bekletirseniz saçlarınız normalden yaklaşık on kat daha fazla sağlıklı olacaktır. Bu yöntem geçmişten günümüze kadar geçerliliğini yitirmemiş bir yöntemdir. Denemenizde fayda var.
  1. Saçınızın çabuk ve sağlıklı uzaması için bol bol su içmeniz de yararınıza olacaktır. Çünkü günde yaklaşık 1,5- 2 litre su içmeniz metabolizmanızı hızlandırarak toksinleri atmanızı sağlar ve saçlarınızı da güçlendirir. Güçlü saçlar da daha çabuk uzar. Ayrıca bu yöntem saçlarınızı nemli tutarak çabuk kırılmasını da engeller.
  1. Saçlarınızı düzenli olarak sabah akşam taramanız başınızdaki kan akışını hızlandırır ve saç derinizin ve saçlarınızın daha çok beslenmesini sağlar. Beslenen saçlar da daha çabuk uzar. Ayrıca saçlarınızın kırılmaması için de geniş ağızlı taraklar kullanmanız yararınıza olacaktır.
  1. Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmanız saçlarınızı kurutur, ondaki nemi alır ve saçlarınızın güçsüzleşmesine sebep olur. Ve güçsüz olan saçlarda çabuk kırılır. Bunun yerine saçlarınızı iyi su çeken bir havlu ile yumuşak bir şekilde kurulamanız da size faydalı olacaktır.
Saç  bakımı ile ilgili 6 maddelik öneri yazısı
Saç bakımı ile ilgili 6 maddelik öneri yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !