Akneli ciltler için günlük bakım önerileri

Öncelikle, akne, sadece gençleri değil, özellikle gençleri etkileyen bir cilt hastalığıdır. Uygun şekilde tedavi edilmezse, deri dejenere olur. İşte akneye meyilli bir cildiniz varsa cilt bakımı, makyaj ve kaçınmanız gereken hatalarla ilgili tüm ipuçları ve hatalar. Akneli ciltler için günlük bakım önerileri yazımızı dikkatlice okumalısınız.

Sivilce ile mücadele, yetişkinlikte de kendini gösterebildiği için sadece gençleri etkileyen bir sorun değildir. Nasıl tedavi edileceğini öğrenmek ve birkaç küçük numara kullanmak onu uzak tutmak için çok önemlidir.

Akneli cilt bakımı: Temizliğin Önemi

Her geçen gün daha fazla cilt bakım ürünü kullanılmasına rağmen, cilt bakımında en önemli adımlardan birinin önemsenmediği sıklıkla görülmektedir. Temizlik. Zamanla daha elastik ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ve cilt yaşlanmasını önlemenizi sağlayan temel bir güzellik hareketidir. Cilt her gün toz, ter ve makyaj gibi dış etkenlerden farklı saldırılara maruz kalır. Günlük temizlik yüz derisinden kir, aşırı yağ ve kirlilik izleri tüm izlerini ortadan kaldırma yeteneğine sahip tek etkili bir silah gibi görünmektedir. Ancak yüzü ne sıklıkla temizlemek gerekir? Temizlik sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez yapılmalıdır. Sabahları yüz temizliği, gece boyunca üretilen toksinleri, ölü hücreleri ve fazla yağları ortadan kaldırır. Ayrıca, yüz derisi iyi temizlendiğinde, sonraki tedavilerde bulunan aktif bileşenlerin daha iyi nüfuz etmesi sağlanır. Ancak akşamları temizlik, sadece makyaj izlerini değil, aynı zamanda cildin tüm gün maruz kaldığı tüm dış etkenlerden korur.

Son olarak, akneye meyilli bir cildiniz varsa doğru temizlik ürünlerini kullanmak çok önemlidir, ancak doğru olanı nasıl bulacaksınız? Akneli ciltler için günlük bakım önerileri için her şeyden önce, çok agresif deterjanlardan kaçınmalısınız. Çünkü, bunlar geri tepme etkisine neden olabilir ve böylece daha fazla sebum üretimini teşvik edebilir. Yağlı veya iki fazlı deterjanlardan da kaçınılmalıdır, çünkü bunlar cilt daha da yağlı ve parlak. En etkili ve belirtilen temizleyiciler, cilt üzerinde yeniden dengeleme eylemi gerçekleştiren misel suyu ve kükürt bazlı sabundur. Kullandığınız temizleyicinin cilt tipinize uygun olup olmadığını anlamak için küçük bir hile uygulayabilirsiniz yani temizlik sonrası ciltte gerginleşme hissediyorsanız temizleyici yanlıştır.

 Akne çeşitleri ve tedavileri ile ilgili daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız linki tıklayıp site içerisinde gezine bilirsiniz.

Peeling ve Maskeler: Cildin en iyi arkadaşlarıdır!

Hücre yenilenmesini teşvik etmek önemlidir. Ölü hücreleri ve safsızlıkları ortadan kaldırmak için bir tanesini gerçekleştirmek çok önemlidir.

Portakal bazlı harika bir sivilce uzaklaştırması yapmak için peeling :

 Malzemeler :
  • Bir portakalın rendelenmiş kabuğu
  • Bir miktar süt

Bu ovmayı yapmak için bir kapta portakal kabuğu rendesi rendeleyin ve yeterince süt ekleyin. Karışım kremsi olmalı, ancak sert olmamalıdır. Hazır olunca karışımı küçük dairesel hareketlerle yüzünüze yayın ve sıcak su ile durulayın.

Kil bazlı maske bile evde güvenle hazırlanabilir, işte ihtiyacınız olan her şey:

  • 30 gr taze maydanoz
  • 10 gr biberiye
  • 1 yemek kaşığı yeşil kil
  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil
  • 1,5 çay kaşığı limon suyu
  • 2 damla nane veya limon esansiyel yağı.
error: Kopyalamak mümkün değil !