Aloe Vera Suyu Ne İşe Yarar

Aloe Vera Suyunun Cilde Faydaları

Aloe Vera sadece cilt için değil birçok rahatsızlık için de etkili bir doğal tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Ancak Aloe Vera’nın cilde olan faydasını sizlerle paylaşmak istersek eğer;

 

Deri Hücrelerini Yeniler

Dünyaca ünlü bitki olan Aloe Vera ile deri üzerindeki ölü hücreler yeniden canlanır. Hücreler tamamen yenilenebilmektedir.

 

Cilt Gözeneklerini Açar

Özellikle cildin sürekli olarak toz veya makyaja maruz kalması gibi durumlarda cildin oksijen kaynağı olan gözeneklerin tıkanması sonucu çeşitli cilt rahatsızlıkları meydana gelebilmektedir. Erken kırışıklık, soluk cilt, kuruluk gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Gözenekleri açmak için Aloe Vera suyu kullanılabilmektedir.

 

Cilt Üzerindeki Nemi Dengeler

Aloe Vera suyunu cildinize doğru bir şekilde uygulamanız durumunda cilt üzerindeki nem değesini ayarlayıcı özelliği bulunmaktadır. Kuru cilde sahip olan kişilerin ya da çok yağlı cilde sahip olanların Aloe Vera suyu kullanmaları etkili bir çözüm yöntemi olacaktır.

 

Aloe Vera Suyu C Vitamini İçerir

Vücudun vitaminler arasında en çok ihtiyaç duyduğu kesinlikle C vitaminidir. Aloe Vera suyu içilerek C vitamini alınabilir. Bu sayede cilt üzerinde oluşan yaraların çabuk iyileşmesi sağlanabildiği gibi kişiyi hastalıklardan korur.

 

Cilde Parlaklık Kazandırır

Ağız yolu ile suyun kullanılması durumunda cilt üzerinde önemli etkiye sahip olan Aloe Vera suyu cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

 

Yaşlanma Belirtilerini Geciktirir

Bakımsız bir cilt erken yaşlanmaya maruz kalabilir. Genellikle ciltte sarkma, gözaltı ve yanı kırışıklıklar hatta alın kısımlarında meydana gelebilecek kırışıklıklar için oldukça etkili bir sudur. Tamamen erken yaşlanmaya çözüm olarak önerilmektedir.

 

Ameliyat Sonrası Yaraları İyileşmesine Yardımcı Olur

Ameliyat yarası başta olmak üzere çeşitli yaralanmalarda Aloe Vera suyu tüketilmesi hızlı bir şekilde iyileşme süreci sağlamaktadır.

 

 

Aloe Vera Suyu Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera suyu cilt için etkili olup, düzenli olarak kullanıldığı zaman etkisini göstermektedir. Aloe Vera suyu cildin nem dengesini ayarlayarak cilde parlaklık, yumuşaklık katmaktadır aynı zaman da erken yaşlanmaya karşı etkilidir. Bu suyu günde 1 kez düzenli olarak tüketmelisiniz.

 

Aloe Vera suyunu elde etmek için;

  • Aloe Vera bitkisinin diken kısmını keserek atmalısınız.
  • Daha sonra bıçağınızı temizleyerek jeli çıkarmalı ve miksere koymalısınız.
  • Mikserin içerisine narenciye sularından koymanızı önermekteyiz. Bunun nedeni ise jele iyi bir tat vermek olacaktır.
  • Bu iki malzemeyi mikser ile karıştırdıktan sonra ağız kısmı kapalı olan bir kaba dökün ve buzdolabında muhafaza edin.
  • 1 bardak Aloe Vera suyu tüketmek için sadece iki yemek kaşığı bu karışımdan alabilirsiniz.
  • Kalanını normal su ile doldurarak tüketmelisiniz.
  • Bu karışım aynı zaman da 1 hafta buzdolabında muhafaza edilebilir.

 

 

Aloe Vera Suyunun Fiyatı

Kozmetik ürün satışı yapan mağazalar üzerinde alınabilen Aloe Vera suyunun fiyatı çeşitlilik gösterebilmektedir. İnternet satış fiyatı ortalaması 30 TL ile 70 TL arasında değişmektedir gösterebilmektedir.

Aloe vera suyunun kullanımı, faydaları ve hazırlama yöntemlerinin anlatıldığı bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !