Aloe Vera Yüz Maskesi

Bir kaktüs bitkisi olan ve kurak iklimlerde yetişen Aloe Vera özellikle son birkaç yıldır cilt üzerinde oluşan akne, kuruluk gibi problemler için çözüm kaynağı olarak kullanılmaktadır. Bitkisel bir ilaç görevi gören Aloe Vera uygun şekilde kullanılması durumunda herhangi bir yan etki göstermemektedir.

 

 

Aloe Vera Yüz Maskesi Faydası Nelerdir?

Aloe Vera genellikle yüz maskesi şeklinde uygulanıyor olsa da çeşitli kozmetik ürünleri ile özel karışımlar eşliğinde krem, jel gibi yöntemlerle de kullanılmaktadır. Aloe Vera’nın cilde faydası nasıl oluyor hep birlikte inceleyelim. Aloe Vera’yı yüz maskesi olarak tercih edenler için faydalarını sıraladığımız bu başlığımızda diğer kozmetik ürünü olarak satılan krem, jel gibi çeşitli karışımlarla ortaya çıkarılan ürünlerin çeşitli faydaları da bulunabilmektedir.

 

Güneş Yanıkları Sonucu Oluşan Lekelerde Etkili

Özellikle yaz dönemlerinde güneşin zararlı ışınlarına karşı korumasız kalan cildimizin üzerinde kalıcı siyah ya da kahverengi lekeler ortaya çıkmaktadır. Bu tür güneş lekelerine karşı faydalıdır. Yapılan araştırmalarda güneş yanıklarına ve lekelere karşı çözüm kaynağı olduğu gözlemlenebilmektedir.

 

Cildin Yaşlanmasını Geciktiriyor

Yaşam standartları neticesinde sigara kullanımı gibi cilt üzerinde yoğun zarar etkisi yaratan erken cilt kırışıklığı belirtisi gösteren durumlardan kurtulmak için Aloe Vera kullanımı oldukça yaygındır. Cildin yaşlanmasını önleyen özelliği ile birçok kişi tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır. Aloe Vera’nın kallojen üretimine yardımcı olma özelliği sayesinde güneş nedeniyle ile ciltte oluşan lekelerin solmasını sağlıyor. Ayrıca tahriş ve darbe sonucu oluşan yaralanmalarda veya izlerde de etkisinin olduğu ifade edilmektedir.

 

Cildim Kuru Diyenlere Kesin Çözüm Sunar

Aloe Vera özellikle cilt kuruluğu şikâyetinden yakınan kişiler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Aloe Vera uygulanan cilt üzerinde uzun süren bir nemlendirici özelliği sayesinde cilt kuruluğu problemleri olan kişiler için bitkisel tedavi yöntemi olarak önerilmektedir.

 

Sivilce ve Akne Tedavisi İçin Birebir Etkili

Sivilceler özellikle ergenlik dönemlerinde gençlerin başına bela olmuş istenmeyen bir cilt problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Akne olarak da bilinen uç kısımları iltihaplı olan sivilceleri ortadan kaldırmak için Aloe Vera yüz maskesi kullanılabilir. Bitkinin jelimsi olan yapısı sayesinde krem şeklinde uygulanması mümkündür. Ancak maske şeklinde düzenli olarak kullanılması daha çok etki gösterecektir.

 

Antibakteriyel Özelliği Bulunuyor

Antibakteriyel denildiği zaman birçoğumuzun aklına gelen sabunlar olsa da yine Aloe Vera yapısında bulundurduğu antibakteriyel özelliği sayesinde böcek ısırıkları, kaşıntı, alerjik durumlar için oluşan bölgede mikropların yayılmasını önler ve kısa sürede geçmesini sağlar.

 

 

Aloe Vera Yüz Maskesi Çeşitleri

Aloe Vera çeşitli cilt tedavileri için kullanılabilen doğal tedavi yöntemlerinden birisidir. Kişiden kişiye değişkenlik gösteren kullanım süreci bulunmaktadır. Örneğin; sivilceler için Aloe Vera yüz maskesi kullanmak isteyen bir kişinin olabileceği gibi bir başka kişi cildindeki güneş lekelerinin ortadan kalkması için tercih edebilir. Ya da cilt kuruluğu problemi olan kişiler nemlendirici özelliğinden faydalanmak için yüz maskesi şeklinde düzenli olarak kullanabilmektedir.

 

Daha Canlı Bir Cilt İçin Aloe Vera

Evde karışım yapılarak hazırlanabildiği gibi kozmetik mağazalarından ücretli olarak da satın alabilirsiniz. Cildi parlaklaştırmak, daha diri göstermek ve canlılık katmak için bu yüz maskesini tercih edebilirsiniz.

 

İstemsizce Bronzlaşmaya Karşı Etkili

Birçok kişi özellikle yaz aylarında beyaz olan cildinin güneşin etkisi ile kararması veya bronzlaşmasını istememektedir. Bu sadece yüz için değil diğer güneş gören tenin herhangi bir bölgesi olabilir. Çeşitli karışımlar eşliğinde cilde maske şeklinde uygulanabilir. Evde kendiniz karışımlar ile maske yapabilirsiniz ancak satın almak için çeşitli kozmetik sitelerine göz atmanız yeterli olacaktır.

 

Yüzü Temizlemek İçin Aloe Vera

Bazıları cildinin kuru olmasından bazıları ise cildinin yağlı olmasından yakınır. Her cilt tipi için uygun olan Aloe Vera yüz temizleme maskesi olarak da kullanılmaktadır. Kuru ciltleri nemlendirir ve yağlı ciltlerde de kuruluk ve yağ dengesini ayarlar. Gözeneklerdeki tıkanıklıkları açmak, akneleri temizlemek, siyah noktalardan kurtulmak için birebir etkilidir.

 

Cildi Yağlı Olanlar İçin Birebir Etkili

Yağlı cilde sahip olan kişilerin uygulaması durumunda cildin yağ dengesini ayarlar.

 

 

Aloe Vera Maske Tarifleri

Aloe Vara mucizevi bitki türlerinden olduğu için etkilerini sizlere bildirdik. Şimdi ise bu muhteşem bitkinin maske çeşitlerini, tariflerini ve yapılışları konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

 

Aleo Vera ile Hindistan Cevizi Maskesi

Malzemeler:

 • 1 adet aleo vera yağı,
 • Yarım fincan hindistan cevizi yağı

 

Yapılışı:

 • Öncelikle aleo vera yağını alın ve yaprağını keserek içersin de bulunan jeli çıkararak temiz bir kaba koyun.
 • İçerisine hindistan cevizi yağını ilave edin.
 • Pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 • Daha sonra ise bu karışımı geceleri yüzünüze sürün.
 • Yüzünüze sürmeden önce yüzünüzün temiz olmasına dikkat edin.
 • Bütün gece yüzünüz de kalmasını sağlayın ve sabahları maskeyi temizleyin.

Bu maske yaşlılık çizgilerini yok etmede size yardımcı olacaktır.

 

Aleo Vera ile Salatalık ve Yoğurt Maskesi

Malzemeler:

 • 4 yemek kaşığı ile saf aleo vera jeli,
 • 2 yemek kaşığı ile yoğurt,
 • 6 yemek kaşığı ile taze salatalık suyu

 

Yapılışı:

 • Tüm malzemeleri temiz bir kaba koyun
 • Pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 • Daha sonra bu karışımı temiz olan cildinize uygulayın.
 • Bu maskeyi yüzünüzde 20 dk kadar bekletin ve durulayın.
 • Durulama işlemini ılık su ile yapın.

Bu maske ciltteki kuruluk için tercih edilmektedir.

 

Aleo Vera ile Yumurta ve Bal Maskesi

Malzemeler:

 • 1 tane yumurta,
 • 1 tane aleo vera yaprağı jeli,
 • 1 tatlı kaşığı ile bal,
 • 2 yemek kaşığı ile arpa unu

 

Yapılışı:

 • Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın.
 • Bu karışımı macun kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız.
 • Daha sonra karışımı temiz olan cildinize uygulamalısınız.
 • Uygulama sırasında fırça kullanmalısınız.
 • Maskeyi ise yüzünüzden kuruduktan sonra ılık su ile temizlemelisiniz.

Bu maske yağlı ciltler için uygulanmaktadır.

Aloe vera maskesinin faydaları, iyi geldiği rahatsızlıklar ve hazırlanışı üzerine bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !