Ardıç yağı kullananların yorumları ve faydaları

Ardıç Yağı Ne İşe Yarar, Kullananların Yorumları

Doğada yer alan birçok bitkiden elde edilen organik yağlar vücudumuzdaki problemlere şifa dağıtıp birçok sorunun çözümüne yardımcı oluyor. Bu bitkilerden bir tanesi de çok fazla bilinmeyen ardıç. Her ne kadar çok fazla bilinmese de de bu bitkiden elde edilen yağ antioksidan özelliği ile vücudumuzu toksinlerden arındırıp kandaki zehrin atılmasına da yardımcı oluyor. Yine kansızlığa iyi gelmesi, iltihap sökme özelliği, vücuttaki tıkanıklıkları açması, soğuk algınlığına iyi gelmesi, yüksek ateşi düşürmesi bu yağın diğer olumlu etkileri arasında sayılabilir. Yine ardıç yağının şeker hastalığına iyi geldiği, hazımsızlık çeken kişilerin midelerini rahatlatıp iştahı artırdığı, mide bağırsak sisteminde  gaz problemine iyi geldiği, bazı iltihaplı deri hastalıklarını iyileştirdiği de bilinmektedir.

 

 

Ardıç Yağı Kremi Kullananlar

Ardıç yağı, kremi ardıç tohumundan elde edilmektedir. Ardıç tohumu distilasyon metodu ile açılır ve içindeki yağ çıkarılır. Daha sonra bu yağın içine bazı maddeler ve farklı bitkiler de eklenerek etkisi artırılmakta aynı zamanda zenginleştirilmektedir. Böylece yağın ağrı kesici ve dinlendirici etkisi iki katına çıkar.

Ardıç yağı kremi sürüldükten sonra ardıç yağı kullananların yorumları genellikle ürünün içeriğindeki etken maddeler nedeni ile hızla cilde nüfuz ederek, kaslarını gevşettiği ve rahatlama sağladığı şeklindedir. Böylece kas ağrıları dinmekte ve kişi ağrıya bağlı gerginliğini atarak gevşemektedir.

Yine ardıç yağı sayesinde vücutta biriken toksinler ve zehirler atılıp, kan dolaşımı artırılır. Geçmiş zamanlarda bu yağdan spor yaparken oluşan yaralanmalarda ve  bel fıtığı, boyun ağrısı, eklem hastalıkları gibi rahatsızlıklarda da yararlanılmaktaydı. Yine günümüzde de bu krem çekilen ağrıların azaltılıp fıtık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

 

 

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır

Ardıç yağını kimi zaman burun yoluyla bazen de ağızdan alabilirsiniz. Bu yağ harici olarak da kullanılmakta, direkt olarak kasların üzerine sürülerek de etkisinden yararlanılmaktadır. Eğer ağız yolundan alırken zorlanıyorsanız bir küp şekerin üzerine yağdan birkaç damla damlatıp daha kolay bir şekilde de yağı tüketebilirsiniz. Bazı kişilerse yağı bir bardak suya damlatıp bu şekilde düzenli olarak almaktadır. Eğer ağrı çekiyorsanız bir pamuğu yağa daldırıp bu şekilde de vücudunuza masaj yapabilirsiniz.

 

 

Ardıç yağı kullananların yorumları

Ardıç yağı yüze sürülür mü?

Demir E. 28 yaş : Bu yağı şişen ayağım için kullandım. Ağrıyı dindirdi ama kokusu çok ağır ve temizlemesi çok uzun sürüyor.

Emine G. 37 yaş: Oldukça mucizevi bir ürün ama hamilelerin kullanması kesinlikle yasak. Doktor kontrolünde kullanmanız önemli.

Semra D 63 yaş: Ardıç yağı kullananların yorumları okuduktan sonra kendime boyun ağrılarım ve omuz kasları spazmı nedeni ile uygulamaya başladığım ardıç yağı 5 dakika zarfında etkisini göstererek kas spazmını çözerek bölgesel ısınma ile ağrılarımda büyük bir rahatlama sağladı. Şimdi merakım migren atakları başladığında başıma ardıç yağı ile masaj yaptırmak ancak ardıç yağı yüze sürülür mü? bilemiyorum.

Ganime C 75 yaş: Namaz kılarken oturup kalkarken dizlerimde ki ağrı ve tutukluk düzenli olarak ardıç yağı kullananların yorumları ve önerileri ile kullanmaya başladım. Oldukça büyük faydasını gördüm artık namaz kılarken, oturup kalkarken ağrılarım ve kaslarımda olan tutukluk en aza indi.

Hasan A 67 yaş: Sürekli seyahat yapıyorum bu seyahatler esnasında soğuğa maruziyet ile boyun tutulması ve sırt ağrılarım çok fazla oluyor dünürüm kadınlar kulübü içinde ardıç yağı kullananların yorumları sebebi ile bana ardıç yağı ile boyun ve sırt masajı yaptırdıktan sonra sıcak havlular ile bu bölgeyi ısıtmamı önerdi. Torunuma boynuma ve sırtıma ardıç yağı sürdürüp ütü ile kızdırdığı havluları buraya koymasını ve üstümü de sıcak olsun diye battaniye ile örtmesini söyledim. Torunum güzelce ardıç yağını boynuma ve sırtıma sürdü ve sonra üstüne sıcak ısıtılmış havlu kapattı. Bir saat bu şekilde istirahat ettikten sonra boynum ve sırtımda ağrıdan eser kalmamıştı.

Fatima H. 44 yaş: Trabzon çevresinde ardıç yağı yüze sürülür mü bilen var mı? Kendim diz ağrısı ve boyun ağrısı için ardıç yağı kullananların yorumları üzerine kullanıma başladım, fayda gördüm şimdi ardıç yağı yüze sürülür mü? bilen varsa konu altına yorum bıraksın.

Ardıç yağının faydalarını anlatan bilgilendirme yazısı.
Ardıç yağının faydaları ve ardıç yağı kullananların yorumları ile bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !