Argan Keratin Şampuanı İle Saçlarınız Hayata Dönsün

Argan yağı nedir?

Argan yağı, Argania spinosa ağacının çekirdeklerinden elde edilen çok değerli bir doğal yağdır. Bu ağaç Kuzey Afrika’nın kurak, çöl bölgelerinde yetişir ve Fas’ta bol miktarda bulunur. Bu nedenle argan yağına, Fas argan yağı da denilmektedir. Fas yerlileri yüzyıllardır argan çekirdeklerinden argan yağı çıkararak geçimlerini sürdürmektedirler.

Argan yağında, doğal antioksidanlar ve E vitamini (tokoferol), skualen, oleik ve linoleik asitler, polifenoller gibi diğer besinler bol miktarda bulunmaktadır. Argan yağı, öncelikli olarak kozmetik ürünlerde, tıpta kullanılmakta ve ayrıca gıda olarak da tüketilebilmektedir.

Keratin yağı nedir?

Saçınızın neredeyse tamamı (tırnaklarınızda olduğu gibi) keratin proteini içerir. Saçınıza zarar veren uygulamalar yaptığınızda (örneğin saç boyası, ısı ile düzleştirme, saç yapısını bozan kimyasalları kullanmak vb.) saçınızdaki keratin zarar görür.

Keratin içeren şampuanlar bu proteinin saça tekrar nüfuz etmesini sağlar ve saçın onarılmasına yardımcı olur. Keratin içeren şampuanların düzenli kullanılmasıyla daha az kabaran ve daha yumuşak saçlara sahip olursunuz.

Argan keratin şampuanının faydaları

Hem argan hem de keratin içeren argan keratin şampuanı kullanarak, saçlarınızın bu iki bileşenden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Argan yağı mükemmel bir doğal nemlendiricidir ve saç kremlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Argan keratin şampuanının içerisinde bulunan argan yağı, kuru saç derisini ve saç uçlarını nemlendirir, saç dökülmesini azaltır ve saç derisindeki kaşıntıyı yatıştırır. Argan keratin şampuanında paraben bulunmaz. Argan keratin şampuanının düzenli kullanılmasıyla saçlar gürleşir ve saç uçlarındaki kırıklar azalır.

Argan keratin şampuanı, boyama ve benzeri saçı yıpratan uygulamalara maruz kalmış saçları besler; içerdiği doğal antioksidanlar ve vitaminlerle saçın eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca saç rengini de koruyarak saç boyamanın yan etkilerini azaltır.

Argan keratin şampuanındaki keratin ise, saç tellerinizi oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatır; saç kütikülü adı verilen bu hücre katmanları keratini emerek saçlarınızın dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ayrıca kıvırcık saçların daha az kıvırcık olmasına yardımcı olarak saçları düzleştirir.

Kaynak: https://www.katrandukkani.com/argan-keratin-sampuani

Argan yağının besleyici özelliği ve keratin proteininin faydaları ile saçınız eski parlaklığına kavuşsun.
error: Kopyalamak mümkün değil !