Bacakta batık nasıl geçer

Bacakta Batık Nasıl Geçer?

Batık oluşumu özellikle kadınların en büyük cilt sorunlarından biri olarak kabul görmektedir. Batıkların özellikle bacaklarda daha sıklıkla görüldükleri bilinmektedir. Bu neden yüzünden pek çok kadın istedikleri kıyafetleri giymek konusunda rahat hareket edememektedir. Bacakta neden batık olur sorusu için farklı yanıtlar almak mümkündür. Ancak bacaktaki batık probleminin çözüme kavuşturulması için ilk önce soruna neden olan kaynakların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Diğer türlü bir batık giderken yerine yenisi geleceğinden kısır bir döngüye girilecektir.

Peki batık sorunu neden olur?

Bacaktaki Batık Neden Olur?

Bacaklarda batık neden olur için ortak olarak verilen yanıt hatalı epilasyon uygulamalarıdır. Üstelik yapılan araştırmalar artık sadece ağda yüzünden batık oluştuğu tezini de ortadan kaldırmaktadır. Bacakta ya da bedenin farklı bölgelerinde oluşan batıklar;

  • Hatalı ağda uygulaması,
  • İğneli epilasyon uygulaması,
  • Elektrikli epilasyon uygulaması,
  • Tıraş bıçakları ile epilasyon,
  • Tüy dökücü kremler yüzünden kendini göstermektedir.
  • Verilen epilasyon türleri kadınlar tarafından da erkekler tarafından da kullanılabilmektedir.

Bu neden yüzünden aslında batıklar cinsiyet fark etmeksizin her cinsiyette görülebilmektedir. Ancak epilasyon da pek çok açıdan bir gereklilik arz etmektedir. Bacakta batık nedenleri için verilen epilasyon yanıtları herkeste batık olması demek de değildir. Çünkü batıklar cilt türlerine göre kendini göstermektedir. Verilen epilasyon yöntemlerini kullanan ve hiçbir şekilde batık sıkıntısı yaşamayan kitlenin sayısı da azımsanamayacak kadar yüksektir.

Bacaktaki Batıklar İçin Evde Çözüm

Bacaktaki batıklara çözüm önerileri farklı listelerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu bağlamda geçerliliği su götürmez olan öneriler arasında;

  • Bir epilasyon yöntemi yerine birden çok yöntemi değerlendirmek,
  • Banyo esnasında düzenli aralıklar ile kese yapmak,
  • Peeling uygulamalarından istifade etmek,
  • Çeşitli vücut yağları ile kıl köklerinin yumuşamasını sağlamak sayılabilmektedir.

Batığa neden olan uygulamalardan biri de iki ağda arasına çok fazla zaman sokmaktır. Bu gibi durumlarda tüylerin boyları çok uzayacaktır. Uzun boylu olan tüyler ise ağda sırasında kırılmakta ve batığa neden olmaktadır. Bu neden yüzünden tüyler çok uzamadan ağda yapılmalıdır.

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

Batık oluşumundan sonra bireylerin büyük bir bölümü gözle gördükleri kılları çıkarmak için hatalı uygulamalar yapmaktadır. Bu da bacakta lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Aynı şekilde batık kendiliğinden iltihap, sivilce oluşturma eğilimi de gösterebilmektedir. Bu bağlamda akıllara yaşanan iltihap ve hatalı uygulamalardan sonra kalan lekelerin ne şekilde geçirilebileceği sorusu gelmektedir.
Bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer sorusu için alternatif uygulama örnekleri verilmektedir. Bu bağlamda leke kremleri işe yaramaktadır. Tabi leke kremleri ağır lekeler için kesin çözüm içermemektedir. Lekenin ne zaman oluştuğu ve derecesine göre farklı tedavi yöntemleri izlenmektedir. Batık lekelerinin en kesin tedavisi ise lazer uygulamalarından geçmektedir. Bu tür lazer uygulamaları çatlak tedavisinde de kesin çözüm olarak sunulmaktadır.

error: Kopyalamak mümkün değil !