Bal ile Nemlendirici Yüz Temizliği

Doğadan gelen her güzelliğe biz bayanların kapısı açık. Doğal ürünleri kullanım alanlarına ayırdığımızda en çok güzelliğimiz ve bakımımız için kullanmayı seviyoruz. Bugün ki doğal cilt bakımı tarifimiz doğal bal ile olacak.

Bal ile yüzümüzü nemlendirirken temizleyeceğiz ve pek çok deri hastalığından da bu yolla kurtulacağız. Öncelikle sahip olmamız gereken ilk şey saf yani hakiki bal. Marketlerde satılanların hiç biri %100 saf değil bu yüzden güvendiğiniz bir üreticisinden saf bal almanız gerekiyor. Bu balları daha çok semt pazarlarının organik olan tezgahlarında veya küçük yerleşim yerlerinin köylü pazarlarından bulmanız mümkün.

Her cilt temizliğinde bal kullanmak zorunda değilsiniz elbette ama eğer cildinizi temizlerken ve nemlendirirken aynı ürünü kullanıp aynı zamanda da balın faydalarını ve cildinizi korumasını istiyorsanız ballı temizliği tercih etmekte fayda var.

Bal ile nemlendirici yüz temizliği için her iki işaret parmağınızı cilt temizliği için ayrı bir kap içerisine aldığınız balın içinden birer parmak bal almak için kullanın ve baş parmağınız hariç bütün parmaklarınızın ucuna dağıtarak ısıtın. Eğer balınız çok yoğun kıvamlıysa en fazla iki damla su ile biraz açın ve cildinize masaj yaparak balı yayın.

Balı tüm cildinize sürdüğünüzden emin olduktan sonra iki dakika kadar cildinizi sabunlıyormuş gibi ovun ve arından ılık su ile oval hareketler yaparak yüzünüzü temizleyin. Bal ile yapılan cilt temizliğinin farkını anlayacaksınız. Uzun süre kullanıldığında bal ile temizlenen ciltte aydınlanma ve sivilcelerde azalma göreceksiniz.

bal-ile-nemlendirici-yuz-temizligi

Bal ile Nemlendirici Yüz Temizliği

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular