Basen ve Göbek Bölgesi için En Etkili Kür Tarifi

Basen ve göbek bölgesindeki yağlardan kim şikayetçi değil ki. Her yediğimiz yarıyor. Hele ağır yiyecekler… Çok sevdiğimiz halde birçok yiyecekten vazgeçiyoruz. Peki size şöyle güzel bir tarif versem. Ama söz verin her maddesine harfiyen uyacaksınız. Pes etmek yok. Yaza formda giriyoruz.

Bu karışım tam istediğimiz gibi. Neden biliyor musunuz? Çünkü bu karışım kullanmaya başladıktan hemen ertesi gün etkisini gösteriyor. Eğer hazırsanız tarifi vermeye başlayalım. Tekrar hatırlatıyorum her şeyi eksiksiz yapmamız gerekiyor. Niyetimiz ciddi. Biz bu fazlalıklardan kurtulacağız.

 

 

Basen ve göbek bölgesi için en etkili kür tarifi

Sadece zerdeçal, zencefil, tarçın ve yoğurt bu etkili kürü hazırlamak için yeterli olacak. Elinizin altına bu malzemeleri hazır edin, tarifimizi veriyoruz…

 

Malzemeler

  • 15 gram zerdeçal
  • 15 gram zencefil
  • 15 gram tarçın
  • 1 su bardağı yoğurt

 

Hazırlanışı

15 gram zerdeçal, 15 gram zencefil ve 15 gram tarçını bir kabın içinde birbiri ile özdeşleşene kadar yaklaşık 2-3 dakika kadar karıştırın. Bu kavanozun vaya kapaklı bir kabın içine bu karışımı aktarın. Farklı bir kaba 1 su bardağı yoğurt koyun, üzerine bir kahve kaşığı hazırladığınız bu karışımdan ilave edip karıştırın.

Bu karışımı gece yatmadan hemen önce yemeyin. Yatmadan en geç 3 saat önce tüketilmesi gerekiyor. Tüketildikten sonra  5 bardak su için. Bu su fazla yağın dışarı atımını kolaylaştıracaktır.

 

Bu karışımı yedikten sonra yapılması gerekenler;

Sadece bir haftada yağlarınızın erimesini istiyorsanız aksatmadan yapılması gereken bu noktalara dikkat edin;

  • Karışımı yedikten sonra en az 45 dk ’lık tempolu yürüyüş veya evde ısınma hareketleri yapmak gerekiyor. Ardından düzenli olarak göbek ve basen egzersizleri yapılmalı.
  • Bu kürü haftada bir kez tüketin. Fakat önerilen göbek ve basen egzersizlerini her gün yapabilirsiniz. Bu süreçte yediğiniz yemeklere de dikkat edin. Fazla şekerli, yağlı ve tuzlu gıdalardan uzak durun.

 

 

Şifa için bu karışımları yapın

Daha önce zerdeçalın yüz hastalığa iyi geldiğinden bahsetmiştim. Hazır zerdeçal ile ilgili kür tarifi vermişken şifa için günlük tüketebileceğiniz bazı karışımlardan da söz etmek istiyorum.

  • Sıcak suya bir kaşık zerdeçal, bir kaşık bal, bir limon dilimi atın ve için.
  • Yoğurt yerken üzerine bir çay kaşığı zerdeçal ve karabiber atın ve karıştırarak yiyin.
  • Hastalık dönemlerinde sabahları aç karna bir yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı zerdeçal ve zencefili karıştırarak bir yemek kaşığı yiyin veya süt ile karıştırarak için. Zencefil zerdeçalın etkisini arttırarak karışımı daha faydalı bir ilaç haline getirir.
Basen ve göbek eritmede size yardımcı olacak baharat karışımı tarifi.
error: Kopyalamak mümkün değil !