Bebek Yağı Yüze Sürülür Mü (Bebek Yağının Faydaları)

Kozmetik ürünlerin imal aşamasında kuşkusuz en hassas olanları bebek ve çocuklar için üretimde olanlarıdır. Daha hassas ve daha narin bir cilt yapısına sahip oldukları için özen gösterilmesi gerekir. Bebekler için üretilen yağların sadece bebekler için kullanıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Rahatlıkla yetişkinlerde bu yağları kullanabilir. Öncelikle bebek yağlarını ne için kullanabilirsiniz bunları bilmek gerekir.

 

 

Bebek yağı ne işe yarar

Doğumdan itibaren bebeklerde kullanımı, çocuk uzman hekimleri tarafından da onaylanan bebek yağları yeni doğan bebeklerde kuru cildin nemlenmesini sağlar. Yeni doğan bebeklerde ciltler daha hassastır. Banyo sonrasında bebeğin kuruyan cildine uygulanan bebek yağı ile cildin nem dengesi sağlanır. Özellikle banyo sonrası nemlendirmede tercih edilir. Bebek yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendini ispat etmiş, güvenilir markaları tercih etmektir. Aşırı hassas olan bebeklerin cildinde istenmeyen tahrişler, kızarıklıklar oluşmaması adına kaliteli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bebek yağı tercih ederken bir diğer önemli noktada paraben, kimyasal maddeler ve parfüm içermeyen bebek yağlarını tercih etmeniz gerektiğidir.

 

 

Bebek yağlarının fiyatları

Fiyat olarak gayet makul olan bebek yağları 10 TL ile 30 TL arasında temin edilebilir.

 

 

Yetişkinlerde bebek yağı kullanımı

Sadece bebekler için üretilmiş bir yağ gibi düşünülse de aslında yetişkinler için de çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Bebek yağının yetişkinler için kullanım alanlarını sıralayacak olursak;

 

 

Nemlendirici etki

Yeni doğan bebeklerde ve çocuklarda banyo sonrasında kuruyan ciltler için kullanılan bebek yağlarını yetişkinler de nemlendirici olarak rahatlıkla kullanabilir. Cildinizi saran, mükemmel bir nemlendirici etkiye sahip olursunuz. Bebekler için üretilme aşamaları daha sıkı kontrol edilen ürünleri tercih ederek güvenli bir şekilde nemlendirmeyi sağlarken, ekonomik yönden de uygun bir nemlendirme yöntemi seçmiş olursunuz.

 

 

Bebek yağı yüze sürülür mü?

Alın, çene ve yüz bölgesinde de bebek yağını güvenle kullanabilirsiniz. Makyaj sonrası kalıntı ve artıklardan kurtulmak için makyaj temizleyici olarak bebek yağını tercih edebilirsiniz. Pamuk yardımı ile bebek yağını yüzünüze uygulamanız ve makyajı temizlemeniz yeterli olacaktır. Cildinizi beslerken, cildin temizlenmesini de sağlamış olursunuz. Yüz, çene ve alın bölgesinde kullanmanız durumunda piyasadaki diğer kimyasal madde içeren ürünlere oranla daha doğal bir ürün de tercih etmiş olacaksınız.

 

 

Bebek yağının saça faydaları

Bazı kozmetik ürünler banyo veya saç temizliği sonrasında saçlarda kalıntı bırakabilir. Hatta bu kalıntılar saçlara veya saç derisine yapışmış olabilir. Bu tür durumlarda bebek yağı kullanarak bu kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız sürekli birbirine dolanıyor ve taramada güçlük çekiyorsanız bu durumlarda da bebek yağını saçlarınızı açmak ve daha kolay taramak için kullanabilirsiniz.

 

 

Bebek yağı ile cildi koruma

Soğuk kış günlerinde kuruyan ciltlere birde soğuğun etkisi eklenince cildimiz iyice zayıf düşmektedir. Soğuğa karşı cildinizi korumak için bebek yağını tercih edebilirsiniz. Sizi hem soğuktan korur hem de nemlendirici etkisini sürdürür. Aşırı sıcak yaz günlerinde de ciltler kurumaya başlar. Bu tür havalarda da bebek yağını kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

 

 

Vücutta oluşan çatlaklara karşı bebek yağı

Hamilelik dönemindeki bayanların en büyük sorunu, bir problemle karşılaştığında acaba bebeğime zararı olur mu korkusu ile her ürüne karşı aşırı temkinli yaklaşmalarıdır. Hamilelik döneminde oluşan çatlaklara karşı bebek yağı kullanmak güvenli yöntemlerden biridir.

Bebek yağının yetişkinlerde çeşitli kullanım alanları olmasına rağmen bazen yeterli gelmeyebilir. Özellikle yeni doğan ve bebeklerde yaygın kullanılması, yetişkin bir bireyde istenen etkiyi tam anlamıyla göstermeyebilir. Bebek yağını tercih ederken yetişkinler için bir kozmetik ürün gibi düşünmek yerine destekleyici olarak kullanmakta fayda vardır.

Cildi nemlendiren, cilt çatlaklarını azaltan ve daha bir çok faydası olan bebek yağının kullanımı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !