Bebek Yağı Yüze Sürülür Mü (Bebek Yağının Faydaları)

Bebek Yağı Yüze Sürülür mü?

Kozmetik ürünlerin imal aşamasında dikkat ve özenle kimyasal formülü hazırlanan kuşkusuz en hassas cilde sahip olan bebek ve çocuklar için üretilen kozmetik ve hijyen ürünleri olanlardır. Daha hassas ve daha narin bir cilt yapısına sahip oldukları için bebekler ve çocuklar için üretilen her ürüne azami  özen gösterilmesi gerekir. Bebekler için üretilen yağların sadece bebekler için kullanıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Rahatlıkla yetişkinlerde bu yağları kullanabilir. Öncelikle bebek yağlarını ne için kullanabilirsiniz bunları bilmek gerekir.

 

 

Bebek yağı ne işe yarar

Doğumdan itibaren bebeklerde kullanımı, çocuk uzman hekimleri tarafından da onaylanan bebek yağları yeni doğan bebeklerde hızla görülen kuru cildin nemlenmesini sağlar. Yeni doğan bebeklerde ciltler daha hassastır. Banyo sonrasında bebeğin kuruyan cildine uygulanan bebek yağı ile cildin nem dengesi sağlanır. Özellikle banyo sonrası nemlendirmede tercih edilir. Bebek yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendini ispat etmiş, güvenilir markaları tercih etmektir. Aşırı hassas olan bebeklerin cildinde istenmeyen tahrişler, kızarıklıklar oluşmaması adına kaliteli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bebek yağı tercih ederken bir diğer önemli noktada paraben, kimyasal maddeler ve parfüm içermeyen bebek yağlarını tercih etmeniz gerektiğidir.

 

 

Bebek yağlarının fiyatları

Fiyat olarak gayet makul olan bebek yağları 10 TL ile 30 TL arasında temin edilebilir.

 

 

Yetişkinlerde bebek yağı kullanımı

Sadece bebekler için üretilmiş bir yağ gibi düşünülse de aslında yetişkinler için de çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Bebek yağının yetişkinler için kullanım alanlarını inceleyecek olursak ve başta sorduğumuz  bebek yağı yüze sürülür mü? sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

 

  • Nemlendirici etki için bebek yağı yüze sürülür mü?

Yeni doğan bebeklerde ve çocuklarda banyo sonrasında kuruyan ciltler için kullanılan bebek yağlarını yetişkinler de nemlendirici olarak rahatlıkla kullanabilir. Cildinizi saran, mükemmel bir nemlendirici etkiye sahip olursunuz. Bebekler için üretilme aşamaları daha sıkı kontrol edilen ürünleri tercih ederek güvenli bir şekilde nemlendirmeyi sağlarken, ekonomik yönden de uygun bir nemlendirme yöntemi seçmiş olursunuz. Öyleyse nemlendirme amacı ile acaba bebek yağı yüze sürülür mü?

 

  • Bebek yağı yüze sürülür mü?

Alın, çene ve yüz bölgesinde de bebek yağını güvenle kullanabilirsiniz. Makyaj sonrası kalıntı ve artıklardan kurtulmak için makyaj temizleyici olarak bebek yağını tercih edebilirsiniz. Pamuk yardımı ile bebek yağını yüzünüze uygulamanız ve makyajı temizlemeniz yeterli olacaktır. Cildinizi beslerken, cildin temizlenmesini de sağlamış olursunuz. Yüz, çene ve alın bölgesinde kullanmanız durumunda piyasadaki diğer kimyasal madde içeren ürünlere oranla daha doğal bir ürün de tercih etmiş olacaksınız.

 

 

  • Bebek yağının saça faydaları

Bazı kozmetik ürünler banyo veya saç temizliği sonrasında saçlarda kalıntı bırakabilir. Hatta bu kalıntılar saçlara veya saç derisine yapışmış olabilir. Bu tür durumlarda bebek yağı kullanarak bu kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız sürekli birbirine dolanıyor ve taramada güçlük çekiyorsanız bu durumlarda da bebek yağını saçlarınızı açmak ve daha kolay taramak için kullanabilirsiniz.

 

 

  • Bebek yağı ile cildi koruma

Soğuk kış günlerinde kuruyan ciltlere birde soğuğun etkisi eklenince cildimiz iyice zayıf düşmektedir. Soğuğa karşı cildinizi korumak için bebek yağını tercih edebilirsiniz. Sizi hem soğuktan korur hem de nemlendirici etkisini sürdürür. Aşırı sıcak yaz günlerinde de ciltler kurumaya başlar. Bu tür havalarda da bebek yağını kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

 

 

  • Vücutta oluşan çatlaklara karşı bebek yağı

Hamilelik dönemindeki bayanların en büyük sorunu, bir problemle karşılaştığında acaba bebeğime zararı olur mu korkusu ile her ürüne karşı aşırı temkinli yaklaşmalarıdır. Hamilelik döneminde oluşan çatlaklara karşı bebek yağı kullanmak güvenli yöntemlerden biridir. sadece bebek yağı yüze sürülmez karında ki stria ve doğum çatlakları için karnınıza, aşırı tahriş olmuş popoya güvenle bebek yağı sürülür.

Bebek yağının yetişkinlerde çeşitli kullanım alanları olmasına rağmen bazen yeterli gelmeyebilir. Özellikle yeni doğan ve bebeklerde yaygın kullanılması, yetişkin bir bireyde istenen etkiyi tam anlamıyla göstermeyebilir. Bebek yağını tercih ederken yetişkinler için bir kozmetik ürün gibi düşünmek yerine destekleyici olarak kullanmakta fayda vardır.

Düzenli olarak yüze bebek yağı sürenlerin deneyimleri ve yorumları:

Ayşen G. (82 yaş-sanatçı) Gençliğimde düzenli domates yediğim için likopen etkisi ile cildim pırıl pırıl ve neşeliydi. Şimdi ise yılların etkisi ile buruş buruş ve keyifsiz yüz gerdirme ameliyatı olmaya param yok bu yüzden torunumun poposu için kullanılan bebek yağı yüze sürülür mü? diye araştırıp az az yüzüme sürmeye başladım artık yüzüm yumuşak ve biraz daha ışıltılı elbette yaşım nedeni ile çok gergin ve gençleşmedi ise de eskisine göre daha parlak olduğunu ben fark ediyorum.

Fehmi Ö (67 yaş-Siyasetçi) Yalan malum mesleğimizin olmazsa olmazı zamanla yalan söylemekten kalınlaşan yüz derim kösele gibi oldu daha önce jojoba yağı kullanıp bir miktar düzelme gözlemlediysem de istediğim yumuşaklığa ve parlaklığa ulaşmadı bende İzmir vekilimizin pabuç derisi gibi kalın yüzünün yumuşak ve parlak bir hal aldığını görünce kendisine lazer mi? yaptırdınız vekilim diye sorduğumda kendisi kulağıma eğilip yüzüne düzenli olarak bebek yağı sürdüğünü ve grup başkan vekilimizin de aynı şekilde bebeklerin poposuna sürülen bebek yağı yüze sürülür mü? diye yakında meclis önergesi vereceğini sözlerine ekledi. Şaka bir tarafa eğer bölgenizin vekilinin jilet gibi parladığını görürseniz bilin yüzünde bebek yağı etkisi vardır.

Ethem G. (48 yaş-asgari ücretli) Ağır ağır yaşlanıyorum tedbiren ekmek yemeyi keseyim biraz sağlıklı vitamin ve taze sebze meyve yiyeyim dedim çarşı pazar ateş pahası haliyle tekrar halk ekmek somununa döndüm ancak cildim de somuna iyi cevap vermiyor göbek büyüyor deri kara halk derisi aslına dönüyor. Bir arkadaşım bebek yağı yüze sürülür mü? diye sordu bende popoya sürülen yüze niye sürülmesin dedim ancak çok pahalı yüze bebek yağı sürmek için bile çok para gerek dedim.

Gazanfer B. (76 yaş-Otobüs şoförü ): Bebek yağı yüze sürülür ömrümüz uzun yol şoförlüğü yaparak geçti uzun yollarda bebek yağımı hiç eksik etmedim ve ellerime, yüzüme düzenli olarak bebek yağı sürdüm şimdi 76 yaşındayım yüzüm ve ellerim bebek cildi gibi yumuşacık ve parlak.

 

Cildi nemlendiren, cilt çatlaklarını azaltan ve daha bir çok faydası olan bebek yağı yüze sürülür mü? Bebek yağının yüzde ve diğer vücut bölgelerinde kullanımı ile oluşan bir problem var mıdır?
error: Kopyalamak mümkün değil !