Bemiks C nedir ne için kullanılır ?

Bemiks C Nedir ?

Bemiks C nedir denilince B kompleks vitaminlerinin C vitamini ile birleştirilerek hazırlanmış kompleks bir vitamin tabletidir. Önceki preparat Bemiks tablet aynı formun C vit içermeyen halidir. 28 tablet içeren Bemiks C vitamini oldukça sık kullanılan bir destek vitaminidir. Temel kullanım amacı B vitamin eksikliği ve C vit ihtiyacı olan hastalarda destek, takviye amaçlı kullanım şeklindedir. Bünyenizde herhangi bir B vit yetersizliği veya sürekli antibiyotik kullanımına bağlı bağırsak florası bozulması söz konusu ise Bemiks C içeriği takviye amaçlı kullanılır. Bemiks C vit veya içerdiği çeşitli boyar maddelere karşı  allerjiniz mevcut ise OTC kullanım konusunda doktorunuza danışmanız uygun olur.

Bemiks C  ne için kullanılır ?

Bemiks C kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken temel durumlar altta yatan sebebin kesin belli olmadığı kansızlık durumlarında veya omurilik harabiyeti ile seyreden hastalıkların belirti ve tanısını olumsuz etkileyeceği için doktorunuza danışarak kullanmanız uygun olacaktır. Yüksek dozda vitamin kullanımı hiper vitaminoz adı verilen vitamin zehirlenmesine yol açabileceği için Bemiks C kullanımı esnasında yüksek doz ve kontrolsüz kullanımdan kaçınmak esastır. Bemiks C gündelik kullanım sırasında gıdalarla alımıyla emilim veya doz ayarlaması yapılmasını da gerektirmez. Hamilelik ve süt verme döneminde alımı doktor denetiminde olmalıdır. Bemiks C kullanımı sırasında hamilelik şüphesi oluşursa hekiminize bilgi vermeniz doğru olacaktır. Bemiks C vitamini çocuklarda 9 yaş altında kullanılmamalıdır. 9 yaş üstü çocuklar ve erişkinlerde gündelik profilaksi amaçlı tek tablet ve tedavi amaçlı 2-3 tablet kullanımı önerilir.

Bemiks C Nedir Ne için Kullanılır

Bemiks C Nedir ?

Bemiks C içeriği nedir ?

Bir tablet Bemiks C 25 miligram B1, 10 miligram B2, 10 miligram B6, 30 miligram B12, 1,5 miligram folat, 25 miligram kalsiyum pantotenik asit, 100 miligram Vit C içeren soğuk algınlığı, antibiyotik kullanımı ve mevsim geçişlerinde tezgah üstü reçetesiz satılan ve fiyatı genellikle muadilleri ile birlikte 2020 yılı içinde 15-20 TL bandında olan bir vitamin takviyesidir.

Bemiks C 2021 güncel fiyatı 34 TL. dır.

B vitamini eksikliği olan durumlarda doktor tavsiyesi ile alımı önerilebilir. Ancak içerdiği düşük doz B vitaminleri nedeni ile sıklıkla ampül formu vücut depolarını doldurmak için doktor kontrolünde tedavi amaçlı kullanılır.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !