Bemiks C nedir ne için kullanılır ?

Bemiks C Nedir ?

Bemiks C nedir denilince B kompleks vitaminlerinin C vitamini ile birleştirilerek hazırlanmış kompleks bir vitamin tabletidir. Önceki preparat Bemix tablet aynı formun C vit içermeyen halidir. 28 tablet içeren Bemiks C vitamini oldukça sık kullanılan bir destek vitaminidir. Temel kullanım amacı B vitamin eksikliği ve C vit ihtiyacı olan hastalarda destek, takviye amaçlı kullanım şeklindedir. Bünyenizde herhangi bir B vit yetersizliği veya sürekli antibiyotik kullanımına bağlı bağırsak florası bozulması söz konusu ise Bemiks C içeriği takviye amaçlı kullanılır. Bemiks C tablet vitamin veya içerdiği çeşitli boyar maddelere karşı  allerjiniz mevcut ise OTC kullanım konusunda doktorunuza danışmanız uygun olur. C vit doğal yollardan alımı mümkün ancak ihtiyaç miktarı C vit düzenli almak için insanın narenciye bahçesine sahip olması gerekir.

Bemiks C  ne için kullanılır ?

Bemiks C tablet kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken temel durumlar altta yatan sebebin kesin belli olmadığı kansızlık durumlarında veya omurilik harabiyeti ile seyreden hastalıkların belirti ve tanısını olumsuz etkileyeceği için doktorunuza danışarak kullanmanız uygun olacaktır. Yüksek dozda vitamin kullanımı hiper vitaminoz adı verilen vitamin zehirlenmesine yol açabileceği için Bemiks C kullanımı esnasında yüksek doz ve kontrolsüz kullanımdan kaçınmak esastır. Bemiks C gündelik kullanımı sırasında gıdalarla alımıyla emilim veya doz ayarlaması yapılmasını da gerektirmez. Hamilelik ve süt verme döneminde alımı doktor denetiminde olmalıdır.

Bemiks C Faydaları Nelerdir ?

Bemiks C tablet kombine bir B kompleks vitamini ve C vitamini olduğu için bağışıklığı düşüren infeksiyonlara karşı koruyucu ve bağışıklığı arttırıcı etkisi yanında:

 • hücre sağlığı,
 • kırmızı kan hücrelerinin gelişimi,
 • vücut metabolizmasını arttırarak enerji sağlaması,
 • göz sağlığı,
 • cilt metabolizmasını düzenleyen B vitaminleri özellikle cilt kuruluğunu düzeltmesi,
 • cilt nemini arttırması,
 • ciltte aşırı pullanma, döküntülerin önlenmesi,
 • beyin fonksiyonlarının sağlığı,
 • sindirimi destekleyici etkisi,
 • iştah üzerine olumlu etkisi,
 • periferik sinir sağlığı,
 • hormon ve kolesterol metabolizması için gerekliliği,
 • kalp damar sağlığı,
 • kas kontraktilitesi ve sağlıklı oluşan kas tonusu için oldukça hayati önem taşıyan fonksiyonları vardır.

•Bemiks c ne işe yarar?

Kadınlarda Bemiks C vitamini faydaları

B vitaminleri özellikle gebe ve süt veren kadınlarda özel öneme sahiptir. Anne karnında fötüsün beyn gelşimi için Bemiks C gibi kompleks vitaminler değil belki özel folat içeren vitaminlern doktor önerisi ile kullanımı doğru yaklaşımdır.

Erkeklerde Bemiks C vitamini faydaları

B vitaminleri erkeklerde testesteron, erkeklik hormonu artışını sağlar. İleri yaşlarda bu hormonun azalması nedeni ile libido azalması görülebilir. Yaşlı erkeklerde  Bemiks C takviyesi ayrıca kas kuvvetini arttıran destekleyici faydaları olduğu bilinmektedir. İleri yaşlarda hareketsizlik ve kas kitlesinin azalan androjenik hormonlar nedeni ile atrofiye uğraması yaşlı erkeklerin immobilite, düşkünlük, yatağa bağlı olma gibi genel vücut ve sağlık şartlarını olumsuz etkilediği için hiç istenmeyen bir durumdur.

Bemiks C kullanımı sırasında hamilelik şüphesi oluşursa hekiminize bilgi vermeniz doğru olacaktır. Bemiks C vitamini çocuklarda 9 yaş altında kullanılmamalıdır. 9 yaş üstü çocuklar ve erişkinlerde gündelik profilaksi amaçlı tek tablet ve tedavi amaçlı 2-3 tablet kullanımı önerilir. Bemiks C özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde oldukça beğenilerek kullanılmış hesaplı bir B vit ve C vit takviye preparatıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve viral infeksiyonlara karşı korunma amacı ile oldukça fazla kişi şu günlerde düzenli C ve B vit kompleks ürünleri tercih etmektedirler. Bemiks C bu tip ürünlere güzel bir örnektir.

Bemiks C Nedir Ne için Kullanılır
Bemiks C Nedir ?

Bemiks C nedir ?

Bir tablet Bemiks C vitamini 25 miligram B1, 10 miligram B2, 10 miligram B6, 30 miligram B12, 1,5 miligram folat, 25 miligram kalsiyum pantotenik asit, 100 miligram Vit C içeren soğuk algınlığı, antibiyotik kullanımı ve mevsim geçişlerinde tezgah üstü reçetesiz satılan ve fiyatı genellikle muadilleri ile birlikte 2020 yılı içinde 15-20 TL bandında olan bir vitamin takviyesidir.

Bemix C fiyat bilgisi olarak 2022 güncel fiyatı 16.78 TL. dır.

•Bemix c fiyat analizi nedir?

Bemiks C nedir derseniz kısaca ucuz sayılacak vitamin grubuna dahil bir vitamin destek ürünüdür diyebiliriz.

•Bemiks b vitamini pahalı bir ilaç mıdır?

B vitamini eksikliği olan durumlarda doktor tavsiyesi ile bemiks b vitamini veya muadili olan bevitin c gibi oral alımı önerilebilir. Ancak içerdiği düşük doz B vitaminleri nedeni ile sıklıkla ampul formu bemiks kompoze ampul kullanımı hekimler tarafından önerilebilir. Bu durumda vücut depolarını doldurmak için doktor kontrolünde bemiks kompoze ampul ile injeksiyon ile tedavi amaçlı kullanılır. Bu tedavi vücut yenilenmesi ve kan elemanlarının yapımı için önemli olan B vitaminlerinin hızla vücuda kazandırılmasını sağlayacaktır. Bu durumda bemiks kompoze ampul fiyatı kutusunda 5 adet ampul olacak şekilde farklı müstahzarların üretimi olarak 10 TL ile 23 TL arasındadır.

•Bemiks tek başına C vitaminsiz bulunur mu?

Elbette Bemiks tablet tek başına C vit içermeksizin formlarda bulunur. Fiyat ve pozolojisi bu durumda değişkenlik gösterebilir.

• Bemix tablet kullananların yorumları nedir?

Bemix tablet kullananların genel olarak olumsuz bir yorumu bulunmamaktadır. Yaygın kullanımı olan bir vitamin olduğu için ve bemix tablet fiyatı nispeten ucuz olduğu için sıklıkla vücut kırgınlığı vb durumlarda reçetesiz olarak eczaneden alınarak kullanımı yaygındır.

• Bemiks c kullananlar bu ilacı reçetesiz alabilir mi?

Tezgah üstü kabul edilen ve reçetesiz alınabilen bir vitamindir.

• Bemiks kompoze ampul fiyatı bu yıl içinde kaç TL olur?

Bemiks kompoze ampül fiyatı enflasyon böyle giderse çok ileri fiyatlara gelme riski bütün ilaçlar gibi taşımaktadır.

•Bevitin c bemix c ile aynı mıdır?

Bevitin C ve bemix c farklı üreticileirn benzer içerikli vitaminleridir.

•Bimex ilaç ve bemiks film tablet fiyatı nedir?

Bimex ilaç ve bemiks film tableet farklı üreticilerin ürettiği vitamin takviye ürünleridir.

•C vitamini kabızlık yaparmı?

C vitamini kabızlık yapmaz yaptığına dair çeşitli yorumlar mevcut olup itibar edilmemelidir.

error: Kopyalamak mümkün değil !