Ben Nedir ve Nasıl Kurtulurum

Bizim ben olarak bildiğiniz ciltteki çoğu zaman kahverengi lekeler tıpta “nevüs” olarak bilinir. Renkleri boyutları farklılık gösterebilir. Açık, koyu kahve ve siyah olabilirler. Kimisi deri seviyesindedir kimisi deri seviyesinden kabarıktır. Kimisinin üzerinde tüylenmeler olabilir. Benler doğuştan da olabilir sonradan da. Normal bir bireyde on dört on beş kadar ben olabilir. İlerleyen yıllarda ciltteki pigment hücrelerinin çoğalması, güneş, hamilelik, genetik faktörler ve kalıtım gibi etkenlerden dolayı bu benlerde artış görülür. Özellikle açık tenli insanlarda güneşten dolayı daha fazladır. Doğuştan gelen benler zararsızdır diye bir kural yoktur.

Bizler vücudumuzdaki benlerle yaşamaya alıştığımız için onlardaki değişimleri çoğu zaman fark edemeyiz. Biraz dikkatli olmamız bizi kanser gibi illet bir hastalığın pençesinden kurtaracaktır. Eğer benleriniz beş milimden büyükse açık kahve ve koyu kahve bir arada ise ya da alacalı bir renkte ise, etrafı kızarıyorsa, yara varsa bu benleri mutlaka bir doktora göstermek gerekir. Benin alınıp alınmayacağına doktorunuz karar verecektir.

Benler lokal anestezi ile çıkarılır ve genel olarak da patolojiye gönderilir. Benlerden kurtulmanın birçok bitkisel yolu vardır ancak öncelikle doktora gidip benlerinizi tanımanız lazım. Allah korusun sıradan bir ben zannedip uygulayacağınız bitkisel kürler istenmedik sonuçlar doğurabilir.

 

Biz size yardımcı olacak birkaç yöntemden aşağıda bahsedeceğiz umarım işinize yarar.

 

 

1- Kişniş kürü

Bir tutam kişnişi iyice ezin sonra benlerin üzerine sürün. Eğer benleriniz daha yeni ortaya çıkmışsa bu yöntemle onlardan birkaç günde kurtulmanız mümkün.

 

 

2- Keten tohumu kürü

Malzemeler:

1- keten tohumu

2- keten yağı

3- bal

 

Uygulanışı

Bir avuç kadar keten tohumunu iyice ezin keten yağı ile macun kıvamında karıştırın. İçerisine bir tatlı kaşığı kadar bal ekleyin iyice karıştırdıktan sonra dikkatli bir şekilde bene sürün her gün tekrarlayın büyük ve koyu benleriniz varsa bu yöntem tam da size göre.

 

 

3- Çörek otu yağı

Benlerinizin üzerine her gün bir miktar çörek otu yağını sürün bir çay kaşığı çörek otu yağını da için bu yönteme üç hafta kadar devam edin.

Ben tedavisinin doğal yolları

Ben tedavisinin doğal yolları

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. Melis dedi ki:

  Bal herhangi bir bak olabilirmi marketlerde satılan ballardan olurmu

 2. Canan dedi ki:

  Kisnis tedavisi benler için gerçekten kesin cozummu

 3. Mustafa koç dedi ki:

  Boynumda uzun zamandır küçük benler var elbiseler sürtünce rahatsız ediyor doğal yoldan bunlardan nasıl kurtulurum cevabını yazarsanız minnettar kalırım şimdiden teşekkürler

 • Bir Yorum Bırak
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !