Beş Günde Beş Kilo Verdiren Diyet

Beş günde beş kilo vermek elbette oldukça zahmetli. Ama beş günde beş kilo verdiren diyet listesi ile bu imkansız değil. Listeye kati suretle uyduğunuz ve gerekli egzersiz hareketleri ile spor yaptığınız taktirde beş kilo kaybetmemeniz için hiçbir gerekçe yok.

Beş günde beş kilo vermek için öncelikli olarak her sabah uyandığınızda bir su bardağı ılık su (mümkünde içine bir kaç damla limon suyu damlatın) için. Su içtikten yarım saat sonra kahvaltınızı yapmaya özen gösterin. Bu yarım saatlik süre zarfında karın ve bel bölgesini inceltecek egzersizleri yapabilirsiniz.

 

 

Kahvaltıda neler gerekli?

Kahvaltıda tüketebileceğiniz ürünler kesinlikle çok kısıtlı değil. İki kibrit kutusu kadar yağsız beyaz peynir, beş adet yağsız ve tuzsuz siyah zeytin, üç dal maydanoz, beş dilim domates, bir adet kabuklu salatalık ve bir adet haşlanmış yumurta beyazı.

Kahvaltınızı yaptıktan sonra lahananın bir yaprağını elleriniz ile bölerek bir litrelik suda kapağı kapalı şekilde haşlayın. Beş dakika kaynadıktan sonra lahana yapraklarını bir kap içerisine alın ve gün içerisinde sıkça haşlanmış lahana suyunu için. Lahana suyu maalesef çok hoş kokmuyor, bu yüzden içerisine limon sıkabilirsiniz. Ara öğün olarak gün içerisinde de lahana yapraklarını yine limon suyu ile tatlandırıp tüketin.

 

 

Öğle yemeği için

Öğle yemeği için yarım tavuk göğsünü baharatlar ile harmanladıktan sonra isterseniz dilimlere ayırıp isterseniz de bütün halde yağsız kavurabilir veya da ızgarada pişirebilirsiniz. Tuz kullanmamanız bu diyet listesi ile daha etkili kilo vermenizi sağlayacağı için tuz kullanmamanızı önemle bildirmemiz gerekiyor. Tavuğun yanına yağsız ve tuzsuz bir büyük kase salata tüketmenizde herhangi bir sakınca yok. Yine ekmek tüketmemeniz gerekiyor. Salatayı sevmeyenler tavuğun yanında yağsız bir kase yoğurt yiyebilirler.

 

 

Ara öğünler

Ara öğünde 5 adet kuru kayısı, 10 adet fındık, 5 adet badem veya ceviz tüketebilirsiniz. Haşlanmış lahana suyunu mutlaka tüketmeniz gerekiyor. Lahana suyunu içemeyenler bir demet maydanozu kaynatıp onun suyunu da içebilirler.

 

 

Akşam yemeği

Akşam yemeğinde protein ihtiyacınızı karşılayacak olan 100 gram siyah yağsız eti ızgara yaparak yemeniz gerekiyor. Yine içerisinde tuz bulunmaması kilo vermenizi hızlandıracağı için bulunmayacak. Izgara ettiğiniz etinizin yanına yağsız yoğurttan yapılan ayran veya bir büyük kase salata tüketebilirsiniz. Diyet listesini bu koşulları sağlayacak şekilde diğer gıdalardan da kendiniz yapabilirsiniz.

Beş Günde Beş Kilo Verdiren Diyet
Beş Günde Beş Kilo Verdiren Diyet
error: Kopyalamak mümkün değil !