Bırakın Yeşil Çay Kırışıklıklarınızla Savaşsın

Yeşil çay içmenin faydalarıyla ilgili sayısız makale okudunuz ki son dönem çalışmaları da bu yararları onaylar nitelikte fakat bu içeceğin sihirli bir gücü olduğunu ve diğer faydalarından çok daha farklı bir noktaya koyduğunu biliyor musunuz?

Yeşil çay polifenol bakımından (kozmetik sektöründe kullanılan bir ürün) zengindir. Araştırmalar gösteriyor ki polifenoller sadece antioksidan değil aynı zamanda antimelojen ve kırışıklık karşıtı özelliği de gösteriyor. İşte tam da bu sebeplerle polifenoller kozmetik ürünlerinde kullanılıyorlar ve bu ürünlerin anti-ageing ve cilt yeniliği iddiaları da burada netlik kazanıyor.

Yeşil çayın içinde bulunan bir diğer madde ise flavonoid. Flavonoidler de anti-ageing özelliği gösteren minerallerdir. Her şeyi hesaba katarsak, yeşil çay cildinizi hem sağlıklı hem de parlak göstermeye yardımcı olur.

Düzenli yeşil çay içmek yararlarından etkili bir şekilde yararlanmanızı sağlar. Fakat yapabileceğiniz diğer bir şey de yüz ile ilgili cilt koruyucularıyla yeşil çayı karıştırmaktır.

 

 

Yeşil Çay Buharı

Hepimizin bildiği üzere buhar, yüz bölgenizin ayrılmaz bir parçasıdır. Şöyle ki; eğer yüzünüzü buhara maruz bırakırsanız, yüzünüz tüm buharı emecektir. Bu durumda, madem yeşil çay cildinize bu kadar iyi geliyor, o zaman neden yeşil çayın buharını da yüzünüze tutmayasınız ki?

Tüm ihtiyacınız olan derin bir kabın içine iki bardak kaynamış su dökmek ve 2-3 hazır yeşil çay poşeti ya da 3 yemek kaşığı yeşil çayı da üzerine eklemek! Daha sonra yapmanız gereken tek şey başınızın üstüne havlu geçirip bu eşsiz buharın tadını çıkarmak.

 

 

Güneş Yanıkları İçin Yeşil Çay

Biraz yeşil çay demleyin ve soğumaya bırakın. Ardından bir bez yardımı ile hasarlı bölgeye uygulayın. Ferah bir etki bırakması için bezi yüzünüzde bırakabilirsiniz.

 

 

Cilt Temizliği İçin Yeşil Çay

Her zaman pahalı yüz temizleme ürünlerine para vermek zorunda değilsiniz. 10 saniye boyunca kaynar suyun içinde yeşil çayı bırakın. Ardından yeşil çay poşetini suyun içinde açın ve normalde kullandığınız temizleyici jel/kreminizle karıştırın. 5 dakika boyunca masaj yaparak uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkayın. Yeşil çayın içindeki polifenoller yüzünüzdeki kan akışını sağlayarak sivilcelerinizle savaşır.

 

 

Yeşil Çay ile Yüz Maskesi

Uygulanışı;

  • Bir çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı zeytin yağını karıştırıp mikrodalgada ısıtın.
  • Bir yemek kaşığı yeşil çay ya da poşeti açılmış yeşil çayı karışıma ekleyin.
  • 30 saniye daha ısıtın.

Bu maske sıcakta tam etkiyi sağlayacaktır fakat kaynar derecede değil elbette. 5-6 dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak uygulayın.

Kırışıklığa karşı yeşil çay ile daha canlı bir cilt
error: Kopyalamak mümkün değil !