Bıyık Gürleştirici Bakım

Badem Yağı Bıyık Gürleştirici Bakım

Bu yazıya ilham kaynağı bıyıkları seyrek olduğu halde bıyık gürleştirme yöntemlerini önemseyen ve meşhur Salvador Dali veya Bayburt’lu Pala Dayı gibi uzun kaytan bıyıklar bırakmayı arzulayan ve hatta bırakıp 8-9 ay kadar çevresinin türlü sulu şakalarına karşı direnen bir koca ve onun eşidir. Kendilerine sabır diliyor ve konumuza dönüyoruz.

Gür bıyıklar her Ortadoğu erkeğinin hayalini süsler. Biraz kırsallık, biraz maçoluk arasında gidip gelen erkek egemen toplumların hemen hepsinde gür bıyıklar erkekler arasında talep gören maskulen bir sekonder seks karakteridir. Evet bazı erkekler için gür bıyıklara sahip olmak  gerçekten önemlidir. Var olan bıyıklarını eşinin ısrarı ile kesip sonra pişman olan ve günlerce kahveye çıkamayan Anadolu tipi erkek figürü karikatür karakteri olmayıp aynı ile bu topraklarda yaşamaktadır.

Erkekler ilerleyen yaşlarına rağmen sakal ve bıyık gürleştirme sorunu yaşarlar. Yani sakal ve bıyıkları normal bir yetişkin bireye göre daha seyrek çıkar. Bu çoğu zaman genetik bir durumdur. Bu makalemize konu olan hikayemizin kahramanı olan kişi gibi. Bu bey ile aynı sorunu yaşayanlar kendilerine hitap ediliyormuş gibi bıyık gürleştirme için anlatacağımız farklı doğal yöntemleri dinlesinler.

Gür bir bıyık hatta biraz abartılı uzatıp bıyık bükerek fiyakalı bir hipster tarzı geliştirmek isteyen bıyıkları seyrek veya güçsüz çıkan genç erkekler konumuzda yazılmış hepsi denenmiş bıyık gürleştirme yöntem ve bıyık gürleştirici formüllere dikkat ile göz gezdirsinler. Düzenli kullanım sonrası bıyık gürleştirici etkisi kullanım süresine bağlı olarak mutlaka yavaş ancak etkin bir şekilde elde edilecektir.

Bıyık Gürleştirici Yöntemler

  • Bıyıklar, yaygın olan görüşün aksine kestikçe değil bıraktıkça gürleşir. Bazı kişilerin bıyık ve sakalları genetik olarak seyrek olabilir. Ve cildinde ince sarı kıllar hakim olabilir. Özellikle açık tenli insanların kılları da açık tonda olacağı için çok belirgin değildir. Yani bir bölgede 5 siyah tüy var ise 5 tane de sarı kıl vardır. Bu kıllar ince ve zayıftırlar. Fakat bir süre sabredilip kesilmediği taktirde kıl kökleri kalınlaşacak ve koyulaşacaktır. Gösterdiğiniz sabrın mükafatı verilecek ve bıyıklarınız gürleşecektir.
  • İkinci aşama ise bıyıklarınızı beslemek ve takviye etmektir. Bunu elde etmek için ise  ise bıyık gürleştirme amaçlı hint yağı ve zeytinyağı sürmeniz yeterli olacaktır. Doğal yağlardan olan hint yağı bıyıkları gürleştirici ve kalınlaştırıcı etkisi amacıyla Hint Racaları tarafından binlerce yıldır kullanılmaktadır.
  • Bir diğer aşama ise sarı tüylerin bir parça koyulaşarak daha gür görünümlü bıyıklar sağlamaktır. Bu iş için de ceviz yağı sürülmesi ile beslenmesi artan bıyıkların gürleşmesi ve renginin koyulaşması amaçlanmaktadır. Ceviz yağını satın almanız gerekmez. Elinize bir ceviz alın ve kırıp ayıkladıktan sonra parmaklarınız arasında ezin ya da bir kaşığa koyup alttan çakmak ile ısıtın. Yağın ayrıldığını fark edeceksiniz. Bu yağı parmak uçlarınız ile bıyıklarınıza sürün. Zaman ile bıyıklarınız koyulaşacaktır.
  • Bir diğer doğal bakım yağı  olarak badem yağı veya ceviz yağı kullanımı bıyık gürleştirme amaçlı Anadolu’da ve Arap yarımadasında çoklukla kullanılmaktadır. Cilt bakımı söz konusu olduğunda protokolde hep ön sıralarda yeri olan badem yağı; bıyık kök hücrelerine güçlendirici etkisi yanında, bıyık tellerinin kalınlaşarak belirginleşmesine kadar bir çok noktada önemli roller üstlenir.
Badem Yağı ile pilav yapıp bıyık gürleştirme
Bol bol badem yağı bıyık gürleştirme yapıp pilav yiyen kadın erkek bıyıklılar
  • Anadolu dışında ”arabın yağı bol olduğunda götüne sürer” tabiri ile meşhur olmuş olan, arap bedevileri arasında, yağlı güreşleri ile bilinen Trakya ve Torosların Yörük gelenek ve göreneklerinde vücudun tamamına yağ sürmek dışında, badem yağı ve zeytinyağı karıştırarak bıyıkları bükme, bıyıkları gürleştirme, kaşları gürleştirme, parlaklaştırma amacı ile badem yağı bıyık gürleştirme ve kaş gürleştirme amaçlı olarak çok eski yıllardan beri uygulanılmıştır.
  • Son aşama ise bıyıklarınızı düzenli olarak makasla ya da tıraş makinası ile düzeltin ve üstlerinden kırpın ama asla dipten jilet ile kazımayın. Bıyıkları gürleştirme amacı ile bıyık kazıma ve kaş gürleştirme amacı ile kaş kazıma önerilecek bıyık veya kaş gürleştirme yöntemleri olmayıp sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerin sonucudur.
Doğal bıyık bakımı ve bilgilendirme yazısı
Doğal bıyık bakımı ve bıyık gürleştirme konusunda bilgilendirme yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !