Bıyık Gürleştirici Bakım

Bıyık Gürleştirme

Bu yazıya ilham kaynağı bıyıkları seyrek olduğu halde bıyık gürleştirmeyi önemseyen ve uzun kaytan bıyıklar bırakmayı arzulayan ve hatta bırakıp 8-9 ay kadar çevresinin türlü sulu şakalarına karşı direnen bir koca ve onun eşidir. Kendilerine sabır diliyor ve konumuza dönüyoruz.

Evet bazı erkekler, ilerleyen yaşlarına rağmen sakal ve bıyık gürleştirme sorunu yaşarlar. Yani sakal ve bıyıkları normal bir yetişkin bireye göre daha seyrek çıkar. Bu çoğu zaman genetik bir durumdur. Bu makalemize konu olan hikayemizin kahramanı olan kişi gibi. Bu bey ile aynı sorunu yaşayanlar kendilerine hitap ediliyormuş gibi bıyık gürleştirme için anlatacağımız farklı doğal yöntemleri dinlesinler. Gür bir bıyık hatta biraz abartılı uzatıp bıyık bükerek fiyakalı bir hipster tarzı geliştirmek isteyen bıyıkları seyrek veya güçsüz çıkan genç erkekler konumuzda yazılmış hepsi denenmiş bıyık gürleştirme yöntem ve formüllere dikkat ile göz gezdirsinler. Düzenli kullanım sonrası bıyık gürleştirme etkisi kullanım süresine bağlı olarak mutlaka yavaş ancak etkin bir şekilde elde edilecektir.

Bıyık Gürleştirme Yöntemleri

 • Bıyıklar, yaygın olan görüşün aksine kestikçe değil bıraktıkça gürleşir. Bazı kişilerin bıyık ve sakalları genetik olarak seyrek olabilir. Ve cildinde ince sarı kıllar hakim olabilir. Özellikle açık tenli insanların kılları da açık tonda olacağı için çok belirgin değildir. Yani bir bölgede 5 siyah tüy var ise 5 tane de sarı kıl vardır. Bu kıllar ince ve zayıftırlar. Fakat bir süre sabredilip kesilmediği taktirde kıl kökleri kalınlaşacak ve koyulaşacaktır. Gösterdiğiniz sabrın mükafatı verilecek ve bıyıklarınız gürleşecektir.
 • İkinci aşama ise bıyıklarınızı beslemek ve takviye etmektir. Bunu elde etmek için sie  ise bıyık gürleştirmek amaçlı hint yağı ve zeytinyağı sürmeniz yeterli olacaktır. Doğal yağlardan olan hint yağı bıyık tellerini gürleştirir ve kalınlaştırır.
 • Bir diğer safha ise sarı tüylerin bir parça siyahlaşmasını sağlamaktır. Bu iş için de ceviz yağı sürülmesi ile beslenmesi artan bıyıkların gürleşmesi ve renginin koyulaşması hızla belirginleşecektir. Ceviz yağını satın almanız gerekmez. Elinize bir ceviz alın ve kırıp ayıkladıktan sonra parmaklarınız arasında ezin ya da bir kaşığa koyup alttan çakmak ile ısıtın. Yağın ayrıldığını fark edeceksiniz. Bu yağı parmak uçlarınız ile bıyıklarınıza sürün. Zaman ile bıyıklarınız koyulaşacaktır.
 • Bir diğer doğal bakım yağı  olarak badem yağı veya ceviz yağı kullanımı bıyık gürleştirme amaçlı Anadolu’da kullanılmaktadır. Cilt bakımı söz konusu olduğunda protokolde hep yeri var olan badem yağı; bıyık kök hücrelerine güçlendirici etkisi yanında, bıyık tellerinin kalınlaşarak belirginleşmesine kadar bir çok noktada önemli roller üstlenir.
 • Son aşama ise bıyıklarınızı düzenli olarak makasla ya da tıraş makinası ile düzeltin ve üstlerinden kırpın ama asla dipten jilet ile kazımayın.
Doğal bıyık bakımı ve bilgilendirme yazısı

Doğal bıyık bakımı ve bıyık gürleştirme konusunda bilgilendirme yazısı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. muhammed öztürk dedi ki:

  Öncelik le hint yagı sürcez sonra ceviz yagı en son badem yagı sürmemiz gerekdigi yazılmış.. Sorun şu.. 1..Miktarı önemlimi..
  2..ayrı ayrımı sürcez yoksa aynı oranda karışdırıp mı sürcez..
  3..sürdükden sonra nekadar süre beklemeli..
  4.. Günlük mü sürcez yokda yoksa haftada 2-3 uguluma yeterlimi

 • Bir Yorum Bırak
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !