Burun Gözeneklerinin Kapanması İçin Doğal Yöntemler

Burun ve burun çevresinde oluşan geniş gözenekler insanlarda dış görünüşü kötü yönde etkileyen önemli cilt sorunlarından biridir. Genellikle Yağlı bir cilde sahip olan insanların sıkça karşılaştığı geniş gözenekler bazen diğer cilt yapılarında da karşımıza çıkabilmektedir. Yağlı ciltlerde kırışma görülmese de oluşan sivilce ve lekelenme durumu insanların oluşan kötü görüntüden dolayı mutsuz olmalarına neden olabilmektedir.

Bu gözeneklerin kapanmasıyla birlikte oluşan kötü görüntüleri ortadan kaldırabilecek ve daha güzel bir cilde sahip olabileceksiniz. Gözeneklerin kapanması işlemlerinde en etkili ve sağlıklı yöntem doğal ve bitkisel malzemeler kullanarak karşımıza çıkmaktadır. Vereceğimiz maske tarifi ile gözeneklerden kurtulup istediğiniz güzelliği elde edebileceksiniz.

 

 

Burundaki Gözenekler İçin Maske

Malzemeler

1) 1 çorba kaşığı limon suyu

2) 1 adet yumurta beyazı

 

 

Hazırlanışı ve Uygulanması

Gerekli olan malzemeleri birbirleri ile karıştırarak bir kasede iyice çırpın. Yeteri kadar birbirlerine karıştıktan sonra çırpma işlemini bırakınız. Oluşacak maskeyi yüzünüze özellikle de burun çevrenize sürün. Bir süre bekleyiniz. Yüzünüz iyice gerildikten sonra ılık su yardımıyla maskeyi sürdüğünüz yerleri yıkayıp temizleyiniz. Çok fazla gözenek problemi olan kişiler haftada iki kez, gözenek problemi çok olmayan insanlar da haftada bir kez tekrarla gözenek problemlerinizden kurtulabileceksiniz.

Gözeneklerin sıkıştırılması işleminde de zararlı ve kimyasal içerikli ilaç ve kremler yerine sağlıklı ve zararsız doğal yöntemleri her zaman tercih etmelisiniz.

 

 

Gözenek Sıkıştırıcı Kür Tarifi

Malzemeler

1) 1 kaşık ısırgan yaprağı

2) 1 kaşık kekik

3) 1 bardak su

 

 

Hazırlanışı ve Uygulanması

Su kaynatılarak içerisine ısırgan yaprağı ile kekik ilave edin ve bir süre demlenmeye bırakın. Hazırlanan karışım sabah ve akşam tekrar edilerek pamuk yardımıyla yavaş yavaş cilde sürülür. Kısa bir süre sonra gözeneklerin sıkılaştığının farkına varacaksınız ve güzel bir cilde sahip olarak daha mutlu olacaksınız.

Bu maske ve kür tarifini uygularken buhar banyosu yaparak da gözeneklerin açılmasını sağlanabilir. Bu sayede cildinizin temiz olması ve gözeneklerinin açılmasını sağlamış olacaksınız.

Verilen tarifleri cildinize korkusuzca uygulayabilirsiniz. Çünkü verilen tarifler tamamen doğal ürünler olması sebebiyle sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Sonrasında ise tertemiz bir cilde sahip olursunuz.

Burun ve çevresindeki gözenekler ile ilgili bilgilendirme yazısı
Burun ve çevresindeki gözenekler ile ilgili bilgilendirme yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !