Canlılık ve Enerjinizi Arttırmak İçin Öneriler – 1

Dayanıklılık herkes için önemlidir, özellikle ofis müdavimleri, fabrika işçileri, sporcular ve ev hanımları için. Dayanıklılık; kişinin günlük aktivitelerinde yorgunluk ve bitkinlik yaşamaması için alması gereken kuvvet ve enerji anlamına gelir. Aynı zamanda stressiz bir hayat sürmek için, gerekli uzun süreli zihinsel çaba sürdürme yeteneğine de başvurulabilir.

Dayanıklılığın düşmesi ve enerjinin azalması çeşitli yaşam tarzı faktörlerine bağlı olabilir. Bu faktörler; hareketsiz yaşam biçimi, kafein ve alkollü içeceklerin aşırı tüketimi, uyuşturucu kullanımı, aşırı fiziksel aktivite, yetersiz uyku alımı, çok fazla stres ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını kapsar.

Soğuk algınlığı, alerji, az veya aşırı aktif tiroid bezi, obezite, diyabet gibi sağlık sorunları, hatta kanser dayanıklılığın düşmesine ve enerji seviyesinin azalmasına neden olabilir. Hamilelik de kişinin enerji seviyesini düşürebilir.

Fiziksel yorgunluk gibi bazı sağlık problemleri, dayanıllılığı ve enerji seviyesini olumsuz etkileyebilir. Ancak, eğer çoğu zaman dayanma gücü eksikliği var ise o zaman kaygı duyulmalı ve düzgün teşhis edilmelidir.

Eğer bitkin hissediyorsanız, bir kaç basit yaşam tarzı değişiklikleri ve ev ilaçları ile yenilenen canlılığı ve enerjiyi bulabilirsiniz.

 

 

Dayanıklılığı ve enerjiyi artırmak için en iyi 10 ev ilacı

Şeker Kamışı Pekmezi

Şeker kamışının yan ürünü olan şeker kamışı pekmezi, dayanıklılığı artırmak için yararlı bir ilaçtır. Yüksek düzeyde demir, manganez, potasyum ve dayanıklılık seviyesini yüksek tutan bakır içerir.

  • 1 bardak sıcak su ya da süte 1 yemek kaşığı şeker kamışı pekmezi ekleyin.
  • Direnci artırmak için bu karışımı günlük 1 veya 2 kez için.

 

Hindistan Cevizi (kokonat) Yağı

Kokonatın faydası enerjiyi ve gücü artırmaktır. Ayrıca sağlıklı yağ da içerir. Özellikle MCT (m-zincir-trigliserit) sindirimi kolaylaştırır ve direkt enerji formunda kullanılır.

Buna ek olarak kokonat yağı; kalp sağlığına, bağışıklığın ve genel sağlığın artmasına yardım eder. Aşırıya kaçmadan alındığında, karın bölgesindeki yağları azaltmaya yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağıgünde 1-2 yemek kaşığı için. Ayrıca sabah kahvesine ve hamur işlerine de ekleyebilirsiniz.

Bu yazının diğer bölümleri:

– Canlılık ve Enerjinizi Arttırmak İçin Öneriler – 2

– Canlılık ve Enerjinizi Arttırmak İçin Öneriler – 3

Kendinizi daha canlı ve enerjik hissetmek için evde uygulayabileceğiniz yöntemler.
Kendinizi daha canlı ve enerjik hissetmek için evde uygulayabileceğiniz yöntemler.
error: Kopyalamak mümkün değil !