Cansız Saçlar İçin Doğal Maske

Saçlarınız ne kadar canlı ve parlak olursa olsun hormonal değişiklikler, dış faktörler ve yapığınız yanlış uygulamalar sonucunda zamanla incelmeye, cansızlaşmaya ve yıpranmaya başlar. Cansız saçlar daha bakımsız görünmekte aynı zamanda hacmini ve gürlüğünü de kaybetmektedir. Saçlarınızın bakımını yaparken doğru yöntemleri kullanarak onları tekrar eski parlak ve sağlıklı günlerine kavuşturabilirsiniz. Üstelik evde kendiniz her yerde bulunan malzemeler ile artık istediğiniz gibi saçlara sahip olup daha güzel ve hoş görünebileceksiniz.

1.Yoğurt ve yumurta maskesi ile daha canlı saçlar

Cansız ve kuru saçlar zamanla kopmaya ve dökülmeye de başlar; bu durum elbette kadınları kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine ve istedikleri saç şekillerini yapamamalarına sebep olur. Bir adet yumurtayı cam bir kaba koyarak üzerine evde yapılmış bir fincan dolusu yoğurdu ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı saç diplerinize sürün ve masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı tarayarak uçlara kadar maskenin nüfuz etmesini de sağlayabilirsiniz. 5 dakika maskeyi saçınızda beklettikten sonra ılık bir su ile sürdüğünüz maskeyi yıkayın ve temiz bir havlu yardımı ile saçlarınızı çekiştirmeden ve koparmadan kurulayın.

2.  Bal maskesinin etkisi ile parlak ve sağlıklı saçlar

Özellikle cansız ve mat saç görünümünü düzelten ve ona sağlık veren baş maskesi aynı zamanda saç tellerinizin daha yumuşak ve akışkan olmasını da sağlayacaktır. İki çay bardağı bala sıcak su ekleyin ve balın çözünmesini sağlayın. Daha sonra bu karışımı saçlarınızın dipten ucuna sürün ve yarım saat kadar bekleyin. Saçlar balı iyice özümsedikten sonra onları ılık bir su ile yıkayın, malzemenin saçınızdan tamamen temizlenmesini sağlayın. Dilerseniz üzerine saçlar için vitamin desteği sağlayan kremlerden de sürebilirsiniz.

3. Elma sirkesi ile dikkat çeken saçlar

Saçlar için fayda sağlayan diğer ürünler ise elma ve limon suyudur. Limon suyu içeriğindeki maddeler sebebiyle cilt bakımı için de kullanılmakta olup saça canlılık ve parlaklık vermektedir. Özelikle elma sirkesi eskiden beri kadınların son durulama suyuna ekleyip saçlarını yıkadıkları mucizevi bir malzeme olarak bilinir. Haftada bir kez verdiğimiz bu maskeyi uygulayarak parlak ve canlı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Cansız saçların bakımı konulu yazı
Cansız saçların bakımı konulu yazı

 

error: Kopyalamak mümkün değil !