Çene Tüylerine Doğal Çözümler

Ergenlik çağında başlayan ve bazı kişilerde daha fazla yaşanan kıllanma sorunu özellikle bayanların ciltlerinde çıktığında istenmeyen bir görüntüye sebep oluyor. Pek çok kişinin ortak sorunlarından olan yüzdeki kıllanma dudak üstlerinin dışında bir de çene çevresinde oluşuyor. Çene altı ve çenede çıkan kıllar diğer kıllara nazaran daha sert yapıya sahip ve daha rahatsız edici şekilde siyah oluyor. Bu da elbette ki oldukça itici bir görünüme sebep oluyor. Epilasyon sonrası uygulanması şart olan birkaç doğal yöntem ile kıllardan kurtulmak mümkün.

 

 

Limon ve Tuz karışımı:

Çeyrek limonun suyunu sıkarak bir kase içerisine alın ve ardından tuz (varsa kaya tuzu) ile karıştırın. Tuzun miktarını 1 çay kaşığından fazla koymamanız gerekiyor. Bu hali ile kullanıma hazır olan karışımı mutlaka bölgedeki kılları ağda, cımbız veya ip ile aldıktan sonra uygulamalısınız. Çünkü amaç kılların köklerini yakarak kıl oluşumunu engellemek. 20 dakika kadar masaj yaparak uygulanan karışım 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu yöntemi yalnızca çene altında değil kol, bacak ve koltuk altı bölgenizde de kullanabilirsiniz. Genital bölgede kullanılmasını tavsiye etmemekteyiz.

 

 

Kekik Yağı:

Tüyleri kökünden aldıktan sonra uygulanacak bir diğer yöntem ise kekik yağıdır. Direkt olarak uygulandığında cildi sızlatan bu yağ tüm diğer yöntemlerden daha etkili. Fakat cildinizi aşırı tahrişle karşılaştırmamak için içerisine buğday yağı veya Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. Bu sayede etkisinden biraz geç faydalanabilirsiniz fakat canınız da yanmamış olacaktır.

 

 

Nane Yağı:

Gerçek nane yağı da tüyler üzerinde oldukça etkilidir. Fakat tamamen kurtulma yöntemi olmadığını belirtmek isteriz. Tüyleri seyrelterek incelten nane yağını da tıpkı diğer yöntemlerde olduğu gibi kökünden alınmış kıl köklerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Çene altındaki tüylere kesin çözüm
Çene altındaki tüylere kesin çözüm
error: Kopyalamak mümkün değil !