Çil Lekelerin İçin Doğal Krem

Cilt ve güneş lekeleri bağlantılı olup cildimizde aynı pigmentin bir arada toparlanması ile ortaya çıkan bir durumdur. Çil lekelerinin problem oluşturma boyutu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. bazılarında çok büyük problem olup kişinin ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemekte iken kimisinde de güzelliğine ve farklılığına sebep olan bir durumdur.

Çillerinden rahatsız olanlar için çok çeşitli bakım kremleri, maskeler ve tonikler mevcuttur.  Fakat en sağlıklı ve etkisi kalıcı ve yan etkisiz olanı doğal v bitkisel ürünler ile yapılan bakım kürleridir.

Çil lekesi için doğal krem

1/4 fincan ekşimiş süt,

1/2 tatlı kaşığı rendelenmiş bayır turpu

1 çorba kaşığı mısır ya da yulaf unu

Hazırlanışı;

Malzemeler iyice karıştırılarak bir macun haline getirilir. Bu macun iki gazlı bezin arasına konularak çilli kısımlara uygulanır. Göz bölgesine fazla yaklaştırılmamasına dikkat edilir ve krem çilli kısımların üzerinde 30 dakika kadar bekletilir.

Çiller için doğal tonik uygulamaları da vardır.

Keten tohumu kaynatılır ve suyu ile cilde masaj yapılır. Çillere ve lekelere maske olarak uygulanır. Herhangi bir kreme birkaç damla limon suyu eklenerek cilde de sürülebilir. Bu yöntem lekelerin oluşmasını engeller.

Güneş lekeleri ise aynı şey değildir. güneş ile daha fazla haşır neşir olan yüz bölgesinde daha çok olan bu lekeler adeta yara izleri ve yanık lekeleri gibi bir görüntü oluşturmaktadır.

Cilt lekelerinin yaz aylarında daha fazla ortaya çıkmasına rağmen, soğuk kış aylarında vücut yapısının bozulması yüzünden oluşabilir. Güneşin altında fazla kalınması sonucu güneşten gelen ultraviyole ışınları cilde işleyerek lekelerin oluşmasına neden olur. Hassas cilt yapısına ait insanlarda bu durum daha vahimdir. Çünkü ciltte oluşmaya başlayan lekeler, diğer cilt yapısına sahip kişilere nazaran daha zor geçer.

Cilde sık sık bakım yapmak ve lekelerin oluşumunu engelleyen doğal tarifler ile cildi beslemek gerekir. Cilt lekelerinden korunmak için, yazın güneşe çıkmadan 1 saat önce ten rengine göre güneş koruyucu uygulanmalıdır. Kış aylarında da bu cilt bakımı ihmal edilmemelidir. İşte bu cilt lekelerinden biri de çil lekesidir.

Doğa bizlere aslında bir nevi güzelliğin anahtarını sunmaktadır. Cilt bakımı ve lekelerin oluşumunu engelleyici bu tonikler ve maskeler ile çok daha güzel bir görünüme sahip olabiliriz.

 

Çil lekelerine doğal çözüm önerileri

Çil lekelerine doğal çözüm önerileri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Nurten dedi ki:

    merhaba iyi günler. benim yüzümde yani burnumun üstünde bi kaç tane çil var. bir de yüzümde çıkan bazı sivilcelerden ötürü biraz sivilce izi var. bunları nasıl giderebilirim bilgilendirirseniz sevinirim. tariflerin etkisi ne kadar sürede farkediliyor?

  • Bir Yorum Bırak
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !