Çil Lekelerine Doğal Çözüm

Yüzün herhangi bir bölümünde veya tamamında bulunan kahverengi, kızıl veya turuncu lekelere çil adı verilmekte. Çoğu doğuştan olan çillerin bir kısmı da güneş ile kendini göstermekte ve hatta kimilerinin çilleri yalnızca güneş ışığına direkt maruz kaldığında çıkmaktadır.

Sizin de yüzünüzde çilleriniz var ve bu durum sizi üzüyorsa kurtulmanın yollarını araştırmışsınızdır elbette. Bir çok kişi çilleri yüzünden bıçak altına yatıyor. Öncelikle bıçak altına yatmak son çareniz olsun. Çünkü birçok doğal yöntem ile hiç canınız yanmadan kendinizi tedavi edebilirsiniz. Tıpkı sonradan çıkan çillerinizin bu maske ve tonikle yok olacağı gibi.

Çil lekelerine yapacağımız bu maske ve toniğin sadece suya ve keten tohumuna ihtiyacı var. Biz bu maskeyi taze olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz ama vaktiniz yoksa birkaç uygulamalık hazırlayıp güneş almayan serin bir yerde bekletebilirsiniz. İşte çil maskesi ve toniğinin hazırlanışı.

Göz kararı keten tohumunu uygun miktarda suyun içinde kaynatın. Keten tohumunu kaynayan suya değil suyu ateş üzerine alırken suya ekleyin. Böylelikle toniğimiz çok daha etkili olacak. Keten tohumları yumuşayıncaya kadar bu suda kaynatın. Ardından keten tohumunu süzün. Süzdüğünüz suyun soğumasını bekleyin. Bu esnada kaynamış ve yumuşamış keten tohumunu döverek ezin. Bu işlemin sonunda keten tohumu soğumuş ise cildinizi temizledikten sonra cildinize sürün. Maskeniz kuruduktan sonra cildinizden ılık su ile yıkayarak çıkartın.

Keten tohumunu kaynattığınız suyu bir şişe içerisine alın ve bu toniği düzenli olarak sabah ve akşam olmak üzere cildinize uygulayın ve durulamayın. Maskeyi haftada 3 defa uygulayın. Düzenli kullanımda çil lekelerinizin rengi açılacak ve zamanla yok olacaktır.

cil-lekelerine-dogal-cozum

Çil ve güneş lekelerine karşı doğal çözüm.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !