Cildi lazerle beyazlatma

Vücudun belirli kısımlarında daha koyu pigmentler varsa, birçok insan kendini rahatsız hisseder. Bazı durumlarda bunun nedeni hormonlar, hamilelik, sürtünme veya ısıdır. Ancak doğuştan da olabilir. Bunun doğal olduğunu ve çoğu insanın mahrem bölgelerinde daha koyu renk olduğunu biliyoruz. Cildi lazerle beyazlatma en etkili cilt ağartma methodudur.

Cildi lazerle beyazlatma veya kimyasal peeling olmak üzere iki farklı seçenekle uygulayabilirsiniz. Bunların her ikisi de pigmentasyonu azaltır. Ve genellikle çok iyi bir etkiye sahiptir.

Kimyasal peeling daha naziktir ve çoğu insana uygundur. Bu bir TCA peelingi %35 ve %50’dir. Kimyasal peeling mikro iğneleme ile de kombine edilebilir. Bu tedavi genellikle yara izlerine ve melazmaya da yardımcı olur.

Kimyasal ağartma daha tahriş edicidir. Ve bu tedaviye devam etmeden önce bir stres testi yapmanız gerekir.

Öncelikle ağartma cilt için faydalı değildir. Ve dermatologlar tarafından önerilmez.

Aynı zamanda belirli risklerle de ilişkilidir. Örneğin tahriş olmuş cilt veya alerjik reaksiyon alabilirsiniz. Cilt beyazlatma, ciltteki melanin varlığını azaltarak çalışır. Beyazlatmanın hem olumlu hem de olumsuz olası sonuçlarından yalnızca siz sorumlusunuz.

Bununla birlikte, lazerle ağartma dünyada son derece popülerdir. Bazı ülkelerde yetişkin nüfusun %60-80’inin ağarttığı tahmin edilmektedir.

Hangi alanları ağartmayı deneyebilirsiniz?

Uylukların içi, hem ön hem de anüsün etrafındaki tüm mahrem bölge, kolların altı, meme uçları ve dizler ortak alanlardır.

Gerçekten işe yarıyor mu?

Çoğu insanda işe yarıyor ama bazıları için çalışmıyor ve bazıları için zayıf bir etki verse bile gerçekten istediğiniz sonuçları alamıyorsunuz. Eğer işe yararsa, cevap veremezsiniz, sadece test etmeniz gerekir.

Kaç tedaviye ihtiyacınız var?

Salonda 3-10 gün ara ile en az 3 seans uygulamanızı öneririz. İstenen sonuca ulaşılamamışsa, bir kurs içerisinde maksimum 10 uygulama yapabilirsiniz. Sonucun görünmesi birkaç hafta alır, ancak bir kez göründüğünde hızlı geçer. Çoğu, nihai sonuca 4-6 hafta içinde ulaşır.

Kimler lazerle beyazlatma yapabilir?

Lazerle beyazlatma, pigment değişiklikleri için en iyi sonucu verir ve buna yöneliktir. Hormonlar, sürtünme, ısı veya vitamin eksikliğinden kaynaklananlar genellikle tedavi için uygundur. En az 18 yaşında olmalısınız , yaştan bağımsız olarak her zaman kimlik gereklidir . Genel olarak sağlıklı olmalısınız. Bölgedeki cilt sağlam ve tahriş olmamalıdır. En koyu cilt tipi olan 6 cilt tipine sahip olan sizler, kendinizi beyazlatamazsınız. Etkisi yok. Doğuştan çok koyu pigmentlere sahip olan sizler de ağartma etkisi elde etmekte zorlanabilirsiniz. Kimyasal peeling yerine beyazlatmayı tercih edenleriniz için ayrıca şunlar da geçerlidir: Kesinlikle hamile kalmamalı, emzirmemeli veya yakın zamanda hamile kalmayı planlamamalısınız. Erkeklerin tedavi süresince ve sonrasındaki 3 ay boyunca ebeveyn olmayı planlamasına da izin verilmez.

Lazerle beyazlatma nasıl çalışır?

Cilt, bir süre bölgeye etki etmesine izin verilen ağartma için kimyasal bir peeling veya kimyasal bir çözelti ile tedavi edilir. Ürün daha sonra silinir ve ağartma etkisinin devam etmesi için bölge bakım sonrası krem ​​ile yağlanır. Ardından, tedavi rejimi sırasında günlük olarak peeling özellikli özel yıkamamızı ve %3 Parlak Koruyucumuzu kullanmalısınız.

Acıtır mı?

Hayır, acıtmıyor. Karıncalanabilir ve biraz sıcak hissedebilir. Eğer acımaya başlarsa, çok sıcaksa ya da reaksiyon alıyor gibi görünüyorsa hemen tedaviyi durdurur ve cildi nötralize ederiz.

Tedavinizden önce neler yapmalısınız?

İlk ziyaretinizde, lazerle beyazlatmanın ne anlama geldiğini ve bir sağlık beyanı doldurabileceğiniz bir konsültasyon yapılır. Ardından, daha ileri tedavi için uygun olup olmadığınızı görmek için bir stres testi yaparız. Bu nedenle bu ziyaret sırasında bölgenin ilk beyazlatma işlemini gerçekleştirilir. Duş alın ve bölgeye krem ​​vb. kullanmayın. Tedaviden en geç bir gün önce tüm bölge ağdalanmalı veya traş edilmelidir. Ağartma yaparken (kimyasal peeling için geçerli değildir) tedavi süresince hiç güneşlenmemelisiniz. Ayrıca alkolden de uzak durmalısınız.

error: Kopyalamak mümkün değil !