Çilek İle Etkili Cilt Bakımı

Antioksidan içeren ürünler ile maske yöntemleri sağlıklı bir cilde kavuşmak için etkili bir yoldur. Eğer sağlığınıza önem veriyor ve kozmetik ürünlerin pahalı olduğunu düşünüyorsanız bir de evde kendi bakım ürünlerinizi kendiniz hazırlamak istiyorsanız doğal yöntem tarifler ile doğalcilt. Com doğru adresiz olacaktır. Sitemizdeki tarifler yorucu bir günün ardından genel manada alerjik olmayan bitkisel ürünlerden hazırlanırken yoğun bir günün ardından eğlenerek hazırlayacağınız kolay metotlar ile bazen da lezzetli sayılabilecek maskeler hazırlayabilirsiniz.

Bahar ile birlikte şirineleri andıran çilekler sofralarımız ve meyve kâselerimizi süslerken cildimizde de farklı bir esinti getirmekte. Bahar ile birlikte zemin yüzünü yeşillendirip tazelendirilmesi gibi bir tazelenme ve genel bakım da cildimize yapılmaktadır. Çileklerin yüksek miktarda C vitamini içermesi ve ciltte doğal peeling yapan alfa-hidroksi asid açısından zengin olması mat ve tahriş olmuş ciltler için şifa kaynağıdır.

Bitkisel ürünlerin genel olarak alerjik riskleri olmasa da her ihtimale karşı kullanmak istediğiniz herhangi maskeyi önce kolunuzda bir noktada uygulayın ve herhangi bir reaksiyon gerçekleşmez ise yüzünüze uygulayın. Eğer herhangi bir reaksiyon olursa cildinizi hızlı bir şekilde temizleyin.

Çilek maskesi ile daha açık bir cilde kavuşabilirsiniz;
• 8 – 9 adet taze çilek
• 3 yemek kaşığı bal

Bir kasede çilekleri çatal yardımıyla tamamen püre haline gelene kadar ezin. Balı ilave edin ve karışım tam homojen olana kadar çırpın. Ellerinizin temiz olduğundan emin olun ve dezenfekte adilmiş bir fırça ile nazikçe yüzünüze sürün. Maskeyi uygularken göz ve çevresinde dikkatli olun. Maske cildinizde 10-15 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Cildinizi kuruladıktan sonra doğal tonikler ile cildinizi rahatlatabilirsiniz ve ya yüz buharı uygulayabilirsiniz.

Zengin çilek maskesi reçetesi;
• 8 – 9 adet taze çilek
• 2 yemek kaşığı bal
• 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı ya da badem yağı
• Kuru ciltler için birkaç damla yağlı ciltler için ise bir yemek kaşığı limon suyu

Bir kase de çileği çatal ile iyice ezin ve tüm maddeleri homojen olarak karıştırın. Maskeyi temiz eller ve sterilize fırça ile nazikçe cildinize göz ve çevresine dikkat ederek sürün. 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Maskenin ardından isterseniz cildinizi sakinleştirmek için doğal tonik ve buhar kullanabilirsiniz.

Çilek ile cilt maskesi hazırlama yöntemleri
Çilek ile cilt maskesi hazırlama yöntemleri
error: Kopyalamak mümkün değil !