Çillerden Kurtulmanın Yolları – 1

Çiller genetik olarak veya güneşe aşırı maruz kalma sonucunda oluşabilir. Çiller zararlı değildir ancak bazı insanlar çillerinin rengini açmayı veya tamamen silmeyi tercih eder. Çillerinizin rengini doğal yöntemlerle nasıl açabileceğinizi ve çillerinizden nasıl kurtulabileceğinizi öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam edin.

Yöntem 1: Doğal Renk Açma

Limon suyu kullanın

Limon suyu doğal bir ağartıcıdır ve çillerin daha açık renk görünmesini hatta kaybolmasını sağlamak için kullanılabilir. Güneş ışığına maruz kalma sonucu oluşan çillerden çok doğal çiller üzerinde etkilidir. Çünkü bunlar daha koyudur ve görünüş olarak tek tip değildir.

Birkaç taze limon satın alın ve bir kasenin içerisine sularını sıkın. Bir pamuk parçasını limon suyuna batırın ve yüzünüzdeki çilli bölgelere uygulayın. Limon suyunun cildinize 10 dakika boyunca nüfuz etmesine izin verin daha sonra soğuk su ile tortuları temizleyin.

Limon suyunu çillerinizin rengini açmak için her gün uygulayın.

Süt maskesini deneyin

Çillerin rengini açmanın diğer bir yöntemi ise süt bazlı maske yaparak yüzünüze uygulamak ve cildinize nüfuz etmesini sağlamaktır. Sütte bulunan laktik asit cildin üst tabakasını soyar ve çilleri daha açık renkli gösterir. Bu yöntem güneş çillerinden çok doğal çiller üzerinde daha fazla etki gösterir.
– Çeyrek fincan ekşi kremayı çillerinizin yoğun olduğu bölgelere sürün. Ekşi kremanın cildinize 10 dakika boyunca nüfuz etmesine izin verin daha sonra soğuk su ile tortuları temizleyin ve kurulayın.

Sütle yıkamayı deneyin

Use a whole milk wash. Tam yağlı sütü bir kaseye döküp yüzünüzü bu sütle yıkayın. 10 dakika boyunca nüfuz etmesine izin verin daha sonra soğuk su ile tortuları temizleyin ve kurulayın.

Meyve peelingini deneyin

Meyveleri karıştırıp yüzünüze sürerek kurumasını beklemek cildinizin üst tabakasını soyan ve çillerinizin rengini açan doğal bir yöntemdir. Yapışkan meyve suları cildinize yapışır ve cildinizi nazikçe soyar.
– Çilek ve kiwileri bir kabın içerisinde ezin. Karışımı yüzünüze sürün, çillerinizin yoğun olduğu bölgelere bol sürün. 20 dakika kadar tamamen kurumasını bekleyin. Yüzünüzdeki meyveleri silin ve yüzünüzü soğuk su ile durulayın.
– Salatalık ve kayısıları çilek ve kiwi yerine kullanabilirsiniz.

Çillerden Kurtulmanın Yolları – 2 (yazım aşamasında)

Özellikle doğal çillerinizin rengini çeşitli yöntemlerle  açabilir veya onları tamamen silebilirsiniz.
Özellikle doğal çillerinizin rengini çeşitli yöntemlerle açabilir veya onları tamamen silebilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !