Cilt bakımınızda probiyotik kullanmak neden iyidir?

Öncelikle, probiyotikler Bağırsak sağlığı için probiyotik kullanıyor olabilirsiniz, ancak cildiniz için de aynı derecede önemlidir. Araştırmalar, iyi bir bakteri florasının daha iyi cilt sağlığına yol açtığına dair güçlü destek verdi. Bugün, katil adam bakteri florasının %25’ini kaybetti. Bu hassas ekosistemde dengenizi korumanız önemlidir çünkü öldürücü yaşam tarzı bu bakteri florasını olumsuz etkiler. Cilt bakımınızda probiyotik kullanmak neden iyidir? yazımız dışında cilt türleri hakkındaki araştırmalarımızı da okumalısınız.

  •  Cildi zararlı bakterilerden korur.
  • Probiyotikler cilt bariyerinin işlevini iyileştirir ve görünür kırışıklıkları azaltır.
  • Cilt hücrelerinizle iletişim kurar ve cilt hücreleriniz iyi hisseder.
  • Probiyotikler, hücreler arasındaki eklemlerin sıkılaşmasını sağlar (Thight Junktions), bu da cilt yoluyla daha az sıvı kaybı anlamına gelir, bu da daha dolgun bir cilt ve daha az çizgi/kırışıklık verir.

Farklı probiyotik seviyeleri vardır, fark nedir?

Probiyotik seviyelerindeki farkı anlamak bir zorunluluktur. Çünkü, 4 farklı probiyotik seviyesi vardır ve probiyotik olduğunu iddia eden markaların çoğunun ürünlerinde sadece 1, belki 2 seviyesi vardır = cilt üzerinde probiyotik etkisi yoktur. Esse, ciltte gerçek sonuçlar veren ürünlerinde 4. seviyeye kadar!

Seviye 1 – Mikroplar uzaklaştırılır ve probiyotiklerin kullanıldığı besin çözeltisinin üretilmesi kolaydır. Ancak o kadar etkili değildir.

Seviye 2 – Mikroplar kırılır ve probiyotik içeriği kullanır. İyi bir bileşendir ve 1. seviyeden biraz daha etkilidir.

Seviye 3 – Mikroplar ısı ile öldürülür ama tam probiyotiklerdir (inceltilmiş) Görünüşe göre cilt sağlığı üzerinde büyük bir olumlu etkisi vardır!

Seviye 4 – Canlı probiyotikler, kolonize eder. Cilt problemlerini dengeleme, elastikiyetini artırma, yaşlanma sürecini yavaşlatma ve optimal cilt sağlığına ulaşma sonuçları açısından tamamen olağanüstü!

Bu nedenle probiyotik cilt bakımınız için içindekiler tablosuna bakın: Bakteriyel suş Lactobacillus’u arayın ve sonrasında “fermente” yazıp yazmadığına bakın. O zaman kas içi probiyotiklerle ilgili

Probiyotikler ve prebiyotikler arasındaki fark nedir?

Aradaki fark, Probiyotiklerin iyi bakteri olmaları, Prebiyotiklerin ise iyi bakterilerin kendilerini iyi hissetmeleri, hayatta kalmaları sağlar. Ve çoğalabilmeleri için beslenmesidir (yiyecekleri). Cilt bakımınızda probiyotik kullanmak neden iyidir?

Stres – Cildimizi neden etkiler?

Sonuç olarak, vücuttaki hormonlarımız stres dışı durumlardan farklı davrandığı için cildi stres etkiler. Stres ekseni, hormon bezleri ve hormonlarından oluşan bir sistemin adıdır. Bunlar vücudun strese verdiği tepki ve sizin kaçış davranışınızdır. Stres ekseni bezleri hipotalamus, hipofiz bezi ve adrenal kortekstir. Burada bulunan hormonlar arasında kortizol, adrenalin ve norepinefrin bulunur. Kortizol, çok stresli olduğunuzda veya vücudunuzda çok fazla iltihaplanma olduğunda salgılar. Kortizol böbrek üstü bezleri tarafından salgılar. Vücutta dengesizlik olması durumunda böbrek üstü bezleri fazla kortizol salgılar ve uzun süre bu şekilde devam eder ve ciltte örneğin Akne ve kıllanma şeklinde ortaya çıkar. Adrenal bezleriniz yorgun olabilir ve desteğe ihtiyaç duyar. Saç Mineral Analizi veya Gelişmiş Cilt Bakımı yaptırın ve yaptırın.

 

error: Kopyalamak mümkün değil !