Cilt Beyazlatıcı Sabunlar

Cilt bakımına düşkün biri değilseniz hayatınızın bir evresinde bir misafirlikte, konakladığınız bir otelde ya da sürekli kullandığınız ürünlerin haricinde bir ürün kullandığınızda cildinizin açıldığı ve acaba ben bu kadar beyaz bir cilde sahip miyim diye kendinize sorduğunuz anlar muhakkak olmuştur. Bu yazımızı okuduğunuzda aslında bu işlemin ne kadar kolay olduğunu yıllardır cildinize bakmayarak ferahlık ve rahatlıktan uzak kaldığınızı ve kolay yoldan nasıl çözüldüğünü göreceksiniz. Cildinize bakan, ilgilenen biri iseniz bildiklerinizi pekiştirip ufak tüyolar ile daha da beyaz cilde nasıl sahip olursunuz onları göreceksiniz. Unutmayın cildiniz beyazlaşır derken pigment seviyesi değişimi vaat etmiyoruz.

 

 

Cildi Koyulaştıran Faktörler ve Hastalıklar

Cilt bakımını kaba bir tabirle ben tarımcılığa benzetirim. Toprakla ilgilenmediğiniz zaman nasıl toprak verimi düşerse cildiniz de aynı toprağa benzer. İlgiyi azaltıp, korumazsanız zamanla lekeler oluşur, renginde koyulaşmalar görülür. Gerçi sadece bakmanız da bazen yeterli olmaz. Geçirdiğiniz bir cilt hastalığı ya da halen geçirmekte olduğunuz hastalık cildin performansında düşüşe sebep olur. Cilt problemlerinde ve lekelerde %70 oranında etki eden güneşte diğer bir etmendir.

Cildinizin renginin açılmasına karar verdiniz ve renginin açılmasını istiyorsunuz. Bu durumda renk koyulaşmasına sebep olan faktörleri analiz etmemiz gerekir. Ciltte renk koyulaşmasına sebep olan ana etkenler; güneş, kalp kapakçığı hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, anemi (kansızlık), hamilelik ve doğum sonrası lekeler, akne ve skar (yara) izleri, nemin azalması ve hiper pigmentasyondur.

Yukarıda belirttiğimiz hastalıklardan herhangi bir hastalığınız yoksa ve solgun, koyu renkli cildiniz varsa önereceğimiz sabunları kullanabilirsiniz.

 

 

Cilt Beyazlatıcı Sabunların Faydaları

Öncelikle cilt beyazlatıcı sabunların faydalarına bakacak olursak;

  • Hamilelik sonrası veya doğuma bağlı gelişen lekelerden arındırırlar.
  • Güneşe bağlı oluşan lekelerde etkilidirler.
  • Gençlerin kabusu, ergenliğin bir numaralı düşmanı sivilcelerden kaynaklı lekelere etki ederler.
  • Yaşlanma sonucu oluşan lekeler ve mat görünüme etki ederler.
  • Cilde pürüzsüz, temiz ve saf bir görünüm kazandırırlar.
  • Ciltte istenmeyen problemlerden kurtarırken cilde canlılık verirler.
  • Hayvansal yağ, paraben içermezler cilt dostudur.
  • Çillerin azalmasını sağlar.
  • Kostik (Sodyum hidroksit) içermediğinden cildi aşındırmazlar.
  • Bitkisel olarak üretilirler.

 

 

Cilt Beyazlatıcı Sabun Markaları

Eczanelerde, büyük marketlerde ya da bitkisel ürün satan reyonlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bu sabunlardan en yaygın kullanılanları Thalia beyazlatıcı sabun ve Pirinç sabunudur. Ekonomik fiyatlarının olması ile de çok tercih edilmektedir. Ayrıca Huncalife, Naturilies, Oriflame ve Farmasi gibi markalarında cilt beyazlatıcı sabunları da tercih edilmektedir.

 

İlgili yazı:

Pirinç Sabunu ve Faydaları (Cilt Beyazlatma)

Portakal Kabuğu Ve Yoğurt Maskesi İle Cilt Beyazlatma

– Pirinç Unu Maskesi İle Cildinizi Beyazlatın

 

 

Cilt Beyazlatıcı Sabunlar Nasıl Kullanılır?

Ekonomik fiyatları yanı sıra kullanımı da çok kolaydır. Ilık su ile temizlediğiniz cildinize bol köpüklü sabunu uygulayın, sabunu cildinize iyice yedirdikten sonra yaklaşık 5 dakika bekleyin, sonra ılık su ile durulayın. Kullanımı bu kadar basit olan doğal olarak üretildiği için cilde bilinen bir zararı olmayan beyazlatıcı sabunları düzenli kullandığınızda gözle görülür değişimi fark edersiniz.

 

 

Cildi Beyazlatan Sabun Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt beyazlatıcı sabun alırken dikkat etmeniz gereken; paraben içermeyen, kostik bulundurmayan ve renklendirici gibi cilde zararlı maddeleri içermeyen ürünleri tercih etmektir. Herhangi bir cilt hastalığınız var ise bir hekim tavsiyesi ile kullanmanızı öneririz.

Cilt beyazlatıcı sabunların faydaları, cildi koyulaştıran etmenler ve sabun alırken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !