Cilt Kanseri Nedenleri

Cilt Kanseri oluşturabilen Nedenler

İçinde yaşadığımız modern zamanlarda kanser birçok insanın hayatını alt üst etmektedir. Üstelik bu hastalık gün geçtikçe artan oranlar ile yaygınlaşmakta ve çeşitlenmektedir. Çevresel kirlenme ve farklı yollarla alınan kimyasalların yıllar içinde  yaygınlığı ile adeta karakteristik bir hastalığa dönüşen kanserin dünya genelinde WHO (Dünya Sağlık Örgütü) yaptığı araştırmalara göre bir oranlama yaptığımızda yaygın ve bilinen kanser vakalarının en az yarısına yakını cilt kanseri hastalarını teşkil eder.

Cilt Kanseri Ölümcül mü?

Cilt kanseri diğer kanserlere nazaran ölümcül bir sonucu nadiren gider. Cilt kanserlerinin farklı türler arasında en ölümcül bilineni malign melanom olup bütün cilt kanserleri arasında istatistik olarak az görülen cilt kanseri formudur. Bu hastalık nedeni ile hayatını kaybedenlerin büyük kısmı tedavilerini ihmal eden ve ileri yaşlı olanlardan oluşmaktadır ve genel içerisinde çok küçük bir oranı kapsamaktadır. Diğer türlerinde olduğu gibi cilt kanserinde de bir çok etken mevcuttur. Bunlar şu şekildedir;

Güneş ışınları

Yapılan yanlış üretim teknikleri, çevrenin bilinçsiz kullanımı ve ölçüsüz ce kirletilmesi, zehirli gazların kontrolsüz olarak atmosfere salınması maalesef ozon tabakasını delme aşamasına kadar getirmiştir.  Bize soba ve lamba görevi ile vazifeli güneşin maalesef zararlı ışınları ozon tabakasından emilememekte ve doğrudan cildimize temas edebilmektedir. Kontrolsüz yapılan güneşlenme ile cildimiz bu ışınlar ile doğrudan etkileşime girmekte ve hücrelerin DNA sı değişmektedir. Bu da ilerleyen aşamalarda kanser e neden olmaktadır.

Kullanılan kimyasal içerikleri olan ürünler 

Bugün her köşe başında büyük marketler açılmakta ve bu marketlerin bakkallara göre çok avantajları olduğu düşünülmekte. Lakin bir sorun olduğunda marketin sahibi ile görüşmeniz imkansız olmakta ve kasiyer de ben sadece çalışanım ben bilmem deyip tüm sorumluluğu atmaktadır. Bu şekilde mantar gibi üreyen marketler birkaç kuruşluk kar için ne olduğu bilinmeyen kalitesiz krem ve kozmetik ürünleri satmaktadır. Kullananlar ise sağlıkları ile kumar oynamaktadırlar.

Genetik faktörler;

Hücre yapısı, cilt kuruluğu yada cildin yağlı olup deri gözenekleri tıkanarak dejeneratif deri rahatsızlıklarına zemin hazırlayan kalıtsal faktörler dış etkenlere karşı daha hassas olabilmek ve gen ile kodlanmış hücrenin  değiştirilmesi mümkün olmayan kalıtsal risklerinin düzenli tedavi ve tıbbi takip ile minimum risk oluşturmasına çalışılmalıdır.

Beslenme alışkanlığı;

Yanlış ve aşırı yapay ürünler ile beslenme alışkanlıkları en önemli kanser sebepleri arasında yer alır. Hormonları ve vücudun biyolojik yapısını dahi etkileyebilir.

Makyaj;

Cilt gözenekleri vasıtası ile emilen makyaj ürünleri maalesef hücrelerin DNA ları üzerinde olumsuz etkiye neden olabilir.

Solaryum benzeri yapay ışınlar;

Bu parametrede güneşin ultraviyole ışınları ile aynı etkiyi gösterir.

Kanser konusunda en önemli nokta doğru bilgi ve rehberliktir. Bu konuda en zengin içeriğe sahip İnternet de maalesef bir çok kirli bilgi ile doludur. Cilt bakımı alanında hizmet veren web siteler içerisinde en etik ve içerik açısından zengin bir hazineye sahip dogalcilt.com kar amacı gütmeden gün aşırı doğal ürünler ile her türlü maske ve bakım ürünlerini yayınlamaktadır.

dogalcilt.com misyon olarak okurlarına evlerinde kendi imkanları ile çok düşük maliyetler ile en kaliteli karışımları hazırlayabilecekleri yolları göstermektedir. Cilt kanseri nedenleri konusunda detaylı bilgilendirmeler yapan dogalcilt.com ebeveynleri bu konuda dikkatli olmaya ve çocuklarını bilinçlendirmeye davet etmektedir.

error: Kopyalamak mümkün değil !