Cilt Kanserine Davetiye Çıkarmayın!

Cilt Kanseri Kozmetik Riskleri

Bugün farklı alanlarda uzmanlar birbirlerinin arkası sıra çıkıp sürekli şu hastalığa dikkat edin, şu sorunun sonucu bu, asrımızın en büyük tehlikesi şu hastalık şeklinde birbirinden korkutucu senaryolar ile açıklamalar yapmaktalar. Ama bu açıklamaların tümüne yakını sonu olmayan ve çok fazla itibar edilmeyen ilanlarıdır. Bir düşünün açıklama yapanlar mesleklerinde otoriter, insanlar muhtaç ama sağlık sorunları çığ gibi büyüyor. Bu matematiğin denklemi bu değil.

İnsanlara siz her gün birbirinden güzel kadın ile zihinlerine tonlarca baskı uygulayacaksınız, reklamların önünü almayacaksınız, alış veriş çılgınlığı ve gösteriş budalalağı aşılayacaksınız sonra; Sakın bu kremi kullanma! bu göl maya tutmaz

Evet insanlarda en tehlikeli olan şey ve hayatlarını dahi riske eden mevzu gösteriş v görenek belasıdır. Bir milyon kadından bir tanesi olan ve vücudunda cerrah eli değmeyen birkaç azası kalan meşhur olarak nitelendirilenlere benzemek için ne olduğu bilinmeyen ve hiçbir garanti sunmayan çok ufak bir köşesinde olabilecek en düşük punto ile uyarı yazılan kozmetik ürünler kullandırılmaktadır.

En fazla 10 yıl sonra cilt kuruluğu, gözenek tıkanıklığı, kızarıklıklar, enfeksiyon ve ileri süreçlerde maalesef kanser ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Asrın görenek belasından en büyük örneklerden birisi olan solaryum ve cilt tonunun değiştirilmesi işlemleridir. İnsanlar maalesef ben tatilde güneşlendim demek için ya bu yöntem ile ultraviyole ışınlara cildini maruz bırakmakta veya 10  Dakika havuz keyfi 2 saat de güneş altında hiç anlamadığım yatma zahmet.

Yukarda belirtilenler birçok insanın hoşuna gitmeyebilir. Ama ne olur kendi hatanızı çocuklarınıza tekrarlatmayın. Bu konuda size en büyük rehberliği ile uyaracak olan web siteleri de vardır. Bu sitelerden en ciddi ve elit çalışanı dogalcilt.com dur.

Dogalcilt.com okurlarının derdi ile dertlenip onlara en sağlıklı bilgileri araştırmaktadır. Bu araştırmalarını harmanlayıp akıl terazisi ile tartan dogalcilt.com ruh sağlıklarının dahi bozulmaması için paylaştığı görsellere dahi dikkat edecek kadar hassastır.

error: Kopyalamak mümkün değil !